Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » F1 vagy az Indy a gyorsabb?

F1 vagy az Indy a gyorsabb?

Figyelt kérdés

Néztem pár hete a sportklubbon az IndyCart és ott most nagyon disznó új verdákkal mennek meg turbó mocikat használnak és elég látványosan mennek. Vajon ezek gyorsabbak mint az F1, vagy az F1 még mindig gyorsabb?


Ha igen akkor kb mennyivel?



2012. ápr. 14. 14:50
 1/10 Pityeeesz ***** válasza:
Pontos adat nincs mert ugye nem versenyeznek ugyanazon a pályán, de az indy-s gépek belenéznek egy 10-esbe alsó hangon az F1-esekhez képest
2012. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Oval pályán kikapna egy F1-es mivel nem olyanra tervezték de normál pályán agyonverné az Indyt. Ha jól emlékszem 2007-ben az Indynek meg az F1-nek is volt versenye a Kanadai pályán és ott a Super Aguriktól(!) kaptak az Indy-s top csapatok pár másodpercet.
2012. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem arra voltam kíváncsi hogy öt éve mennyi volt a kül, hanem azt hogy.


Elsőnek meg köszi bár nekem kicsit soknak tűnik. Szerintem közelebb van.

2012. ápr. 14. 18:32
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Mivel jelenleg nem áll rendelkezésre adat így senki se tudja megmondani neked hogy mennyi a különbség. Olyan 10-15 mp-vel lehetnek lassabbak.
2012. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
A f1 lekörözné 10-szer is a Hungaroringen az Indycart.
2012. ápr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pályatípustól függ a dolog.
2012. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pityeeesz ***** válasza:

Jah az előző hsz-emből kimaradt, hogy oválon természetesen szét alázná az Indy verda az F1-est, de ez evidens.


Kicsit utána olvastam, meg kérdeztem ,az új indy verda valahol a GP2-s F1-es köridők között van. Egy gyorsabb vonalvezetésű pályán akár pariban lehetnek az F1-es mezőny hátsó részével.

2012. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
f1 épitett és utcai pályákon alázna míg oválon egyértelmüen az indy a nyerő
2012. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az oválkatlanokban az Indy a gyorsabb, mert nagyobb és erősebb moci van benne, de pl a Hungaroringen lemaradnának az F1-esektől, mert (szerintem) irányíthatatlan lenne a sok kanyar miatt az autó, és ezért lassabban kell kanyarodniuk...
2012. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pityeeesz ***** válasza:

#9

Nem lenne irányíthatatlan. Az Indys verdák kanyargós pályán valahol a Gp2-es és F1-es verdák között van köridő tekintetében. Kapna egy 8-10 mp-t.

2012. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!