Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Akkor gyorsabb és kitartóbb...

Akkor gyorsabb és kitartóbb futó leszek?

Figyelt kérdés
Szóval szokunk év elején és tavasz után futni azt iskolától a parkba 2km-t.Elég jó futó vagyok az 1.-között szoktam beérni de még jobb szeretnék lenni és ha a kutyámmal már most 2-3 héten belül meg fogjuk tenni ugyanazt a távot és gyakorolni fogjuk és akkor gyorsabb és kitartóbb futó leszek ?
2012. márc. 1. 16:11
 1/4 A kérdező kommentje:
12/L
2012. márc. 1. 16:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, akaraton függ az egész. Egy héten 3-4x fuss a kutyáddal, és jobban is fogsz futni, meg hozzá leszel szokva a futáshoz, ezért jobban fogod bírni. De nem feltétlen leszel gyorsabb, ez egy egészen más dolog, hogy mitől leszel gyors. De legalább a kis kutyusod is futkározik! :)
2012. márc. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha gyorsabb és kitartóbb akarsz lenni akkor muszáj lesz sprinteket beletenni a távba(a gyakorlásnál) ez igénybe veszi a teljes tüdőkapacitásodat is, de akkor az izomláz elkerülhetetlen lesz, na meg biztos hogy be is fog rekedni a levegő, de csak tovább kell hajtanod magad és elmúlik

és ez evés után 1-2 órával érdemes végezni(a megfelelő energia szint érdekében) folyadékot feltétlen vigyél magaddal, mert hamar ki száradsz ha sprinteket is beleteszel( ne a nagy iramra gondolj hanem egy olyan sprintre amit még el tudsz viselni többször is futás közben) és gyakran tarts pihenőket is, de na hagyd magad kipihenni teljesen, 1-2 perc ülés, sétálás és folytatod, mert ha leesik a pulzusszám a normálisra akkor nem lesz hatása az edzéseknek.

egyébként én is most kezdtem el a futás, mert már engedi az idő is

ja, és a megfelelő nyújtás erre még jobban rásegít a teljesítmény növelésére, érdemes 10 percet csak a nyújtásra szánni, és a "verseny" (ha nevezhetem így) előtt pihenj (2-3 nap) ilyenkor legfeljebb minimális távot tegyél meg futva

2012. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egyszerűbb dolgot ajánlok, ősszel ne fuss olyan gyorsan, csak a neked átlagos tempóba (1.között szoktál lenni ahogy írod)tavasszal meg koncentrálj oda és fuss nagyobb sebességgel mint ősszel..nekem anno mindig bevált
2012. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!