Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gáz a lendületvevös muscleup?

Gáz a lendületvevös muscleup?

Figyelt kérdés
2 hete kb. megtanultam a muscleupot, de csak úgy megy, hogy elörefelé mint az íj, meggörbülök, és azzal a lendülettel felrántom magam, a kitolás már fullos. Videókba láttam, hogy ezt igazából lendület nélkül kéne csinálni, de az még nem megy, nem vagyok még hozzá elég erös. Tizenkettnyö éves fiú vagyok.(Azért írtam így, hogy ne bannoljon a gyakorikerdesek)Ez gáz, vagy nem annyira? Válaszotokat előre is köszönöm!

2018. nov. 9. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem gáz, főleg ilyen fiatalon. Kis gyakorlás és további erősítés után meglesz a tiszta muscle up!
2018. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a gyakorlás alatt azt érted, hogy minnél többször próbálkozzak, egyre kisebb lendülettel?
2018. nov. 10. 16:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg van valami konkrét módja a gyakorlásnak?
2018. nov. 10. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Először csak folytasd úgy ahogy most megy, hogy a tested hozzáerősödjön a mozdulatsorhoz (arra mindig figyelj, hogy a 2 kar mindig egyszerre forduljon rá a rúdra, ne felváltva, mert az kikészíti a vállat. Mint itt: )

https://www.youtube.com/watch?v=89v8LYbgg5M

Mellette folytasd a rendes erősítős edzéseket, és minden alkalommal gyakorold a muscle up-ot. Még jó rávezető gyakorlatok a robbanékony húzódzkodás (explosive pull up), a sima húzódzkodás kifelé néző tenyérrel, és a kitolás részére a rúdon tolódzkodás:

[link]

2018. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, szerencsére a karjaimat egyszerre fordítom át, azzal nincs baj, viszont van egy kis probléma, privátban leírtam.
2018. nov. 10. 19:34

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!