Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehetséges, hogy valaki...

Hogy lehetséges, hogy valaki magasabb és izmosabb is nálam, viszont a testsúlyunk megegyezik?

Figyelt kérdés

2018. júl. 9. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Csontok nehézsége is változó lehet, plusz az izom és a zsír nem egyforma nehézségű. Azonos térfogatú izom jóval nehezebb mint a zsír.
2018. júl. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ő izmosabb,én zsírosabb vagyok
2018. júl. 10. 00:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk mennyire vagy zsíros és azt sem, hogy ő mennyire izmos.

Lehet abszolút nincs is rajta nagy izomtömeg, csak mivel szálkásabb így izmosabbnak tűnik.

A csontjaitok sűrűségét pedig nem lehet ránézésre megmondani, neten keresztül meg pláne nem.

Szóval ha két emberen gramra pontosan ugyanannyi zsír és izom van, ugyanolyan magasak is, még akkor is lehet különböző a testsúlyuk, ha a csontjaik sűrűsége különbözik.

Lehet neked nehezebb a csontozatod, neki pedig könnyebb.

De ezt pontos mérések nélkül csak találgatni lehet.

2018. júl. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem azért tűnik izmosabbnak,mert szálkásabb.Neki van vagy 45-ös felkarja,míg az enyém alulról súrolja a 42-t és zsírosabb vagyok nála.20% körül van a tzs-m,neki meg kb 15 körül.Magasabb is kb 3-5 centivel.

Szóval magasabb,izmosabb,szálkásabb.De sokkal kisebb súlyokat használ,mint én

2018. júl. 10. 03:48
 5/6 anonim ***** válasza:
A csontjaid még mindig lehetnek nehezebbek. De ha ez ennyire érdekel titeket, menjetek el egy vizsgálatra ahol elég pontosan megtudják mérni a testzsírszázalékot, az izommennyiséget, és pontos választ kapsz a kérdéseidre.
2018. júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BlodDrunk ***** válasza:

Könnyen lehettséges,lehet ő diétázik alacsony ch-n van kevés sót eszik így minimális vizet tart magán illetve glikogén is le van ürülve.

Ez simán lehet 3-4kg

+lehet te csontjaid sűrűbbek bár ez max 1kg difi nincs nagy különbség.

Illetve még az hogy te mennyit ettél-ittál mérleg előtt.


Gondolom nem 10kg súlykülönbség van,pár kg meg adódhat ezekből.


Az pedig,hogy kisebb súlyokat használ nem jelent semmit,az erő nem jelent nagyobb izomzatot,a nagyobb izom "jelenthet több erőt".

Az erő leginkább a motoros egységek bevonása,a lehető legtöbb izomrost munkába fogása,és az idegrendszeri adoptáción múlik.


Lásd fekvenyomás,egy erőemelő nem koncentráltan mellből nyom hanem kar,váll egész testet próbálja munkára fogni hogy a legtöbbre legyen képes.


Testépítésben pont az ellenkezője lenne a cél,hogy a lehető legkevesebb izom dolgozzon a célizmon kivül.

2018. júl. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!