Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetséges 18évesen elértem a...

Lehetséges 18évesen elértem a naturál határaim?

Figyelt kérdés

Már nem nagyon fejlődök a gyakorlatokba,13évesen kezdtem,azóta max 3hetet hagytam ki,azt is csak sérülés miatt,szóval elég kitartó vagyok. A maxjaim:

Fekvenyomás: 145kg

Felhúzás: 260kg

Guggolás: 180kg


180cm 85kg 12-13tzs


2018. jún. 15. 17:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne többet enned, és egy új stílusú edzéstervet összeállítanod.

Egy ideig én is stagnáltam (21évesen, 6 év erőemelés után), aztán elkezdtem a maxaim 60-80%-ával 10-15 ismétléseket végezni. Eleinte nem vártam fejlődést, de meglepetésemre, javult az erőnlétem. Csináltam heti 6 edzéssel 3 hónapig ezt a "könnyed" kis edzéstervet, és utána a maxaim nőttek, jelentősen. (előtte pedig 90-95%-os maxokkal csináltam 8x3 ismétléseket a főbb gyakorlatokból)

2018. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem rossz. Ebből idővel akár értékelhető eredmények is lehetnek.
2018. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ja, tolj már egy képet. Respect, hogy ilyen fiatalon ilyen jó vagy, le a kalappal. És még naturál is, szép. Sportoltál, sportolsz mást is? Milyenek a genetikai alapjaid? A szellemi fejlődésre is figyelj, az is fontos (egyetemi tanulmányok). Az ilyen kitartó arcok adott esetben ott is ügyesek.
2018. jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A szerintünk nagyon jó eredményeid ellenére is azt mondjuk, hogy biztosan nem érted még el a naturál határaidat. Minél komolyabb eredményeket ér el valaki, annál inkább lassul a fejlődése. Kezdéskor lehet akár hetente 2,5kg-al tudja valaki növelni az egyéni csúcsait, később meg akár évek is kellhetnek ahhoz, hogy meg tudd dönteni a legjobbad. Mi 17 éve járunk edzeni, végig LifeTime naturálon edzettünk, edzünk. Így még az eredményeket megtartani is nagyon nehéz, nem hogy fejlődni, de mi 17 év után is sorra tudjuk dönteni az egyéni csúcsainkat. Szóval leszel te még ennél sokkal erősebb is, szóval toljad keményen, és felejtsd el ezt a "naturál maxos" dolgot, mert csak lekorlátoz fejben.
2019. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!