Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nincs külön testrészről...

Ha nincs külön testrészről fogyás, akkor ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
A hasamon van egy kis felesleg.Tudom, hogy nincs helyi fogyás, mert vagy fogysz, vagy nem.Na szóval mint mondtam a hasamon van egy kis felesleg, de az alkaromon a bőrt se lehet megcsípni, ha befeszítem a bicepszem ugyan ez.A lábon úgy szint.Hogy lehetséges ez?Hogy a testem kb 70% nincs zsír, de a hasamon van.Szóval az a történet még se volt igaz, hogy mindenhonnan fogysz?Jöhetnek tanácsok, tippek a témával kapcsolatban.

2018. jún. 11. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Genetika hogy hol zsírosodsz.Fogyni pedig onnan fogysz ahol van zsír.
2018. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A zsír nem egyenletesen rakódik le. (Nem mindenhova ugyananyi.) És így persze nem is egyenletesen fogy le róla.
2018. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod befolyásolni, hogy honnan menjen le, az genetika. Sokunk genetikája pedig olyan, hogy hasról megy le utoljára (addig is megy le, de kevésbé) s ezt nem tudjuk befolyásolni. Egy szerencsésebb pedig egyenletesen fogy. Nekem 30 kiló plusszal is voltak csontos részeim s roppant aránytalanul fogytam, pl. pár kiló alatt drasztikusan lefogyott a fejem. Ez ilyen.


Fogysz, nem feltétlenül mindenhonnan, hanem a genetikád szerint.

2018. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Úgy képzeld el, hogy vannak zsírsejtek, amik a zsírszövetet alkotják, és mikor elhízol, akkor is épp ugyanannyi zsírsejted van, mint korábban, mert ezek nem osztódnak, hanem sejtenként "híznak el". Tehát ahol sok zsírsejted van, ott jobban elhízol, ahol kevés, ott alig látszik az elhízás, a zsírsejtekceloszlása pedig egyénenként más és más. Férfiakra például jellemzőbb, hogy a hasukra hízékonyabbak, míg nőknél gyakori, hogy fenékre, ez nem azért van, mert a férfiak általában sörösebbek, a sör sem okoz sörhasat, csak az is hízlal, aki meg a hasán van aranyaiban sok zsírsejt, az ott hízik jobban. Nekem például a kézfejem nagyon csontos, mikor kövér voltam, akkor is az volt.
2018. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fúúpahszek... ez azért komoly.
2018. jún. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Hogy lehetséges ez?Hogy a testem kb 70% nincs zsír, de a hasamon van"

Nincs helyi fogyás, de elfelejted, hogy a hízás sem úgy van, hogy mindenhová egyforma mértékben rakódik a zsír. Illetve van egy-két szerencsés ember. Egy haverom ilyen volt, nagyon látványos volt.

Egy példa: ha először a hasadra hízol, másodjára a combodra, stb., akkor visszafelé is ez a sorrend. Utolsó előttinek fog a combodról lemenni és utoljára a hasadról.


Sajna én is olyan vagyok, mint te, a kockák csak nagyon alacsony testzsírnál látszódnak nálam, míg másnál már akár 15%-nál is látható


Annyi szerencsém van, hogy az úszógumi már a végén jön fel, így diétánál az hamar lemegy


"az alkaromon a bőrt se lehet megcsípni, ha befeszítem a bicepszem ugyan ez"

Itt valami hiba van! A testzsírt nem így határozzuk meg. Egy feszes-zsíros ember sem tudja a bőrt megcsípni sem, ha ráfeszít, pedig lehet akár 30% testzsírja is. Izomrostok látszanak és az erek is alapállapotban? Nézz meg egy Mr. Olympia versenyt, azokon nincs semmi zsír.

2018. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"a sör sem okoz sörhasat"

Hááát. Azért van különbség a hasizom és a bőr közti zsír és a hasüregben lévő zsír közt (sörhas). A sör ez utóbbit építi előszeretettel, ráadásul ez az egészségtelenebb is. (Boncoláson sem egy építő látvány). Ok, nem csak a sör, de a sörhas kifejezés jogos szerintem

2018. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7:

A sörben nincs semmi mágia, pontosan ugyanúgy építi a zsírt, mint minden más. A hasfalon belüli zsír belső elhízáshoz vezet, ami nagyon káros lehet, de ez megint csak genetikai kérdés, nem attól függ, hogy sörtől vagy mástól híztál el.

2018. jún. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

@8 ."A sörben nincs semmi mágia, pontosan ugyanúgy építi a zsírt, mint minden más."

Egyetértek.


"A hasfalon belüli zsír belső elhízáshoz vezet, ami nagyon káros lehet, de ez megint csak genetikai kérdés, nem attól függ, hogy sörtől vagy mástól híztál el."

Nem írtam, hogy csak a sörtől kialakult "sörhas" a veszélyes:) Egyetértek, a zsigeri elhízás veszélyes, sok szövődménnyel, betegséggel jár.

2018. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Itt valami hiba van! A testzsírt nem így határozzuk meg. Egy feszes-zsíros ember sem tudja a bőrt megcsípni sem, ha ráfeszít, pedig lehet akár 30% testzsírja is. Izomrostok látszanak és az erek is alapállapotban? Nézz meg egy Mr. Olympia versenyt, azokon nincs semmi zsír."


Edzés alatt még tapintani is lehet az eret.Úgy alapjában csak látszik, de nem domborul ki.

2018. jún. 12. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!