Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Legjobb ismétlésszám és...

Legjobb ismétlésszám és sorozatszám az erő növelésére?

Figyelt kérdés

Sokan ajánlják az 5x5-öt, de pl. egy 3x5-el, vagy 3x3-al, esetleg 1x5-el nem lehetne gyorsabban erősödni?

Mivel kevesebb sorozatot/ismétlést kell teljesiteni, ezért tovább tudok erősödni.

Ez nem logikus? Melyik a legjobb?



2018. jún. 2. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki mindet és utána megtudod hogy számodra melyik a legjobb. Nyilván mindenkinek más válik be a legjobban.


De az is nyilvánvaló, hogy nem véletlen hogy kis millió program miért 5x5-re épül.

2018. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gali2 válasza:
ez engem is nagyon érdekelne ha valaki valamit tud írja le :D
2018. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igakzából utána olvastam és elvileg az 5x5-ös edzésterv Bill Stark nevéhez köthető.


Aki igy találta ki a tervet:


"A kutatók azt találták, hogy 4-6 ismétlés 4-6 szériában, szériánként emelve a súlyt, okozta a legnagyobb erőnövekedést. Remek, én leegyszerűsítettem a formulát 5 ismétlésre és 5 szettre, mivel ez volt a közepe a paramétereknek és így könnyebb megjegyezni."

2018. jún. 2. 20:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Bill Starr*
2018. jún. 2. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Haladóknak szerintem 3-6 ismétlés a legjobb annyi súllyal ami még pont nem bukás. Alapgyakorlatoknál lehet 1-2 ismétléses maxolás is néha
2018. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem kezdők csinálják a 8 körüli ismétléseket, had szokjanak hozzá a pontos kivitelezéshez
2018. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6x
2018. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Súlyemelők szeretnek duplázni, azaz 2 ismétlés. De lemennek akár 1RM-re is.
2018. jún. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!