Igaza van a Team Suleimannak?
Azt mondja,hogy 1 izomcsoportra elég 1-2 gyakorlat pl.hátra csak felhúzás+evezés mellre csak egykezes fekvenyomás,lábra csak lábtoló stb.
Értem,hogy az erő a lényeg,de ha megnézem az élvonalbeli strongmanek pl.Savickas,Lalas,Shaw,Pudzianowski edzésvideóit,ök is végeznek kiegészítő gyakorlatokat pl.mellhez húzást gépen meg ilyeneket.
Meg lábra szerintem közel sem ér annyit a lábtoló,mint a guggolás
Meg nem értem,hogy nem edzi túl magát a folyamatos bukásig edzéstől?
# 3 Azért vagy életed legjobb formájában mert eddig nem edzettél elég keményen.
A kérdezőnek pedig azt mondanám hogy igaza van részben mert teljesen mindegy hogyan végzed a gyakorlatokat stb csak legyen kemény az edzés.
Nagyreszt igaza van. Nincs se also, felso, belso, kulso biszembszom mell meg tricepsz, bicepsz. Nem tudsz az izomformakon valtoztatni.
Abban is osztom, hogy egy izomra pl: a hatra nem kell 3 fele evezes meg 2 fele lehuzas. Vagy bicepszre 3 fele karhajlitas, mikor minden gyakorlatnal ugyanazt csinalja az izom.
Szinten igazat adok neki mikor azt allitja, hogy a nehez, alapgyakorlatokra kell foleg epiteni, alacsony ismetlesszammal.
Tartsd meg ami mukodik, merj kiprobalni uj dolgokat. Szerintem ezzel az elvvel kar vitatkozni. A fentebb leirtak pedig tények. Az anatomianak meg a testednek megprobalhatod megmagyarazni, hogy erzed a tricepsz belso fejenek 1/3at, ha forditott fogassal, eszak fele nezve csinalsz letolasokat, es felhozod a kulso fejed fejlettsegi szintjere, megvaltoztatva az alakjat, attol meg nem ugy van.
Viszont nem hiszem, hogy ő maga natural lenne, pedig azt allitja.
Én 2 éve követem Suli munkásságát, pusztán a TSM letisztultsága miatt. A végletekig leegyszerűsítik a dolgokat, ahogy azok többnyire valójában vannak. Az elv, miszerint az emberi izomzat adaptív, teljes mértékben igaz, ezt aknázzák ki. Ebből következik, hogy egy idő után egy adott terheléshez hozzászokik a szervezeted, ez után már nem lesz olyan a fejlődés, mint mielőtt kitűzted az adott célt, ez esetben súlyt.
Az elv lényege pusztán logika, amit egyszerűen nem tudsz megcáfolni, mert az emberi test így működik, ez a logika pedig a progresszió, mely tömören a súlyok folyamatos emeléséről szól bizonyos kritériumoknak megfelelően (pl.: szabályos kivitelezés), az ép ész talaján mozogva.
Ez mellé jön be az 1- 2 gyakorlat, ami szintén teljesen igaz, hiszen pl. egy felhúzás, evezés kombó tökéletesen imitálja azt a mozdulatot, amire a hátizom hivatott úgy, hogy a lehető legtöbb segédizmot vonja be.
Előttem is írták, hogy soha nem látott fejlődés tapasztalható megfelelő étrend mellett, és ezt 100%- ban csak megerősíteni tudom. Soha nem voltam még ilyen formában, mielőtt hozzá nyúltam a relatív nagy súlyokhoz.
Jómagam nem követem a TSM edzésprogramját, de Suliék ébresztettek rá, hogy a hobbi szintű erőemelés az átlag "gyűrósnak" sokkal hatásosabb tud lenni, mint bármi más, és ez miatt is kezdtem el hobbi szinten erőemelni és eddigi legjobb formámban vagyok.
Az, hogy a felső 10% testépítő, erőemelő miért alkalmaz más gyakorlatokat, az annyiban merül ki, hogy nekik 1% is számít, vagy éppen a példának felhozott mellhez húzást sokszor azért csinálják, hogy ne terheljék a derekat, de a hátizmot át tudják mozgatni.
Egy szó mint száz, a TSM egy alapot ad, amitől többre nincs szükség. Itt jegyezném meg Páldi Gabi átalakulását az elmúlt 2 évben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!