Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak akkor eri meg nagy...

Csak akkor eri meg nagy súllyal dolgozni ha érzem közben az adott izmot?

Figyelt kérdés
Például guggolásnál ha nem koncentrálok annyira az izomra, nem érzem az izmot feszülni nagyobb súllyal tudok dolgozni. Van igy értelme edzeni vagy azzal a relativ magy súllyal dolgozzak amivel meg erzem az izmot?
2018. márc. 18. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagy súllyal kell edzeni, a kis súly nem hoz izmot, se erőt. Ennyi, nem kell ezen filózni..
2018. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindegy mit érzel, csak csináld nagy súllyal.
2018. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ertem köszönöm. Azert kerdeztem mert ha koncentralok masnap mintha jobban ereznem az edzést
2018. márc. 18. 14:31
 4/6 BlodDrunk ***** válasza:

Az izom és annak rostjai három tényezőre reagálnak: feladat, idő, távolság és ellenállás


Testépítésben az izom összehúzódás(pozitív)-holtpont-negatív szakasz számít.

Általánosságban 2-1-4mp időben.

optimális időtartam egy sorozatra 30-60mp között,szóval ha kevesebb ismétlés növelned kell vagy pozitív vagy negatív szakasz idejét.

ha több ismétlés akkor az alap 2-1-4 10-12ismétlés.


na innentől kezdve ugyan úgy fog müködni a magas ill alacsony ismétlés is,ha te tempósbban edzel akkor am agyabb ismétlés jobb lesz,ha szereted hosszan elnyújtani akkor kevesebb ismétlés.

Ugyan az...


Baromság ez az erősebb vagy akkor izmosabb is,összefügghet,de totál más.


Van aki 260kg-lök még se izmos,még hobbygyúrósnak se néz ki,olyan fizikuma van amiről meg se mondod hogy sportol vagy erős....akkor hogy is van ez az erősebb avyg akkor izmosabb is...

2018. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4, szép volt.. :DDD

"Az izom és annak rostjai három tényezőre reagálnak: feladat, idő, távolság és ellenállás"

2018. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes amit mondasz, én guggolásnál nem tapasztalok ilyesmit. Nálam inkább hátnál a lehúzásoknál meg az evezésnél van az, hogy ha nagy súllyal nyomom abba már a karom IS jól beledolgozik, de igazából ez sem zavar annyi hogy nem csak a hátam kap edzést hanem a kar is. Ha csak nem azelőtti nap karoztam akkor még jó is hogy kap egy kis plusz terhelést. Szerintem az nem baj ha mást is érzel gyakorlat közbe, a lényeg hogy szabályos legyen, tehát guggolj elég mélyre, egyenes gerinccel húzz fel, ne rángasd a rudat bicepszezésnél stb. Mínél nagyobb súllyal dolgozz de a szabályosság keretein belül.
2018. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!