Amatőr profi testépítők! Szigorúan pontban 3 óránként? Milyen gyakori és minőségű (fehérje-szénhidrát-zsír) étkezéseket ajánlotok (mérsékelt) tömegelő szakaszban? Én eddig 5-szöri (5 egyenlő adagban),3 óránkénti étkezésekre esküdtem,
3-4 óra optimális,estefelé elhagyva ch-t,de ez hogy akkor egyél amikor éhes vagy hülyeség.
Egyénfüggő ki mennyit bír enni,de az nem azt jelenti,hogy annyit is kell.
Ki kell számolni a makrókat,majd tapasztalni mennyinél indul meg a tömeg és azt be kell vinni ha éhes vagy ha nem.
Én ha akkor ennék,mikor éhes vagyok,soha nem nőnék,így van amikor már majdnem kihányom a kaját.D
De szerintem sokan vannak így vele,főleg akik hardgainerek,én még viszonylag könnyen hízok csak a nehéz fizikai meló miatt +1200kcal kell így napi 3800körül viszek be 6felé osztva,ebből 2 700kcal shake.
BlodDrunk nevű felhasználónak: köszi a válaszod, nagyon hasznos, ment a zöld kéz.
Én mégis ki fogom próbálni az itt leírt módszert:
Nyilván nem nassolásokról és 1-2 óránkénti evésekröl lesz majd szó. Szerintem, ha az ember fehérjedúsan eszik (ez kinek mennyi) és szénhidrátszegényen, akkor is kb. 4-5 étkezésre osztódik a napi makró mennyiség. De: nem egyenlő mennyiségben. Mivel a napi terhelés/kalóriaégetés hullámzó, egy délelötti edzés után - dél körül - többek eszek, mint például délután. Nálad más a helyzet, egész nap nehéz fizikai munkát végzel, nem hullámzó a kalóriaigényed, így az órához igazíthatod az étkezéseket. Te kitapasztaltad, hogy a 3800 kalóriára van naponta szükséged. Nekem ez a fehérjebevitel sok lenne por formájában (napi 70%-a napi bevételnek). Úgy olvastam, az 50%-ig még ok, annál magasabb mennyiség túl sok. Én a fehérje kb. 10%-át porból, a többit 90%-át szilárd táplálékból fedezem. Nem is olyan egyhangú, és nincs soha feszült/telt érzésem egy-egy étkezés után, és soha nincsen hányingerem. De Neked nyilván megvan a nyomós okod, amiért a port (ilyen nagy arányban) elönyben részesíted. A fehérje a négy makronutriens (fehérjék, szénhidrátok, zsírok és víz) egyike, mely nélkül az élet elképzelhetetlen. Ha nem visszük be rendszeresen a megfelelő mennyiséget belőle, nem csak az egészségünk károsodik, hanem életveszélyes hiányállapot (malnutricio) is kialakulhat. Ennek ellenére mégis meg kell említeni azt, hogy a nagy mennyiségű fehérje fogyasztásának egyes tudományos kutatások szerint lehetnek ha nem is káros, de kellemetlen mellékhatásai. A kivételesen nagy izomtömeg olyan mértékű fehérjefogyasztást kíván meg, ami már veszélyes lehet az emésztőrendszer, a máj és a vese működésére.
" A szükségletet meghaladó fehérjebevitel azonban nem támogatja a teljesítményfokozást és az egészséget. A 2 g/ttkg/nap feletti fehérjebevitel nem az edzésadaptációt segíti elő, hanem a szervezetet edzi a felesleges fehérje gyors lebontására. Amíg az 1-2 g/ttkg napi fehérjebevitelnek nincsen egészségügyi kockázata, addig a 3-5 g/ttkg napi mennyiség az emberi feldolgozó-képességet meghaladhatja, hasmenéshez, hyperammonaemiahoz (kórosan magas ammóniaszint a vérben), hyperaminoacidaemiához (kórosan magas aminosavérték a vérben),hyperinsulinaemiához (kórosan magas inzulin szint), valamint hányinger-hányáshoz vezet. Igaz, ezek a tünetek extrém egyoldalú diéta esetén következnek be."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!