Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes test edzés kultusz...

Teljes test edzés kultusz alakult ki?

Figyelt kérdés

Most itt mindenki aztmondja, hogy teljes test edzés kell heti 3x.

Már egy hónapja én is így csinálom, mert megakadtam a fejlődésben, bár fekvenyomásban még így se fejlődök, másban egész jól.

Most akikkel eddig edzettem, hülyének tartanak, és szeretettel várnak vissza a heti 5 napos, teljes osztott edzéshez.

Én nem tudom, mert teljes test előtt már semmi erő meg izom nem jött, most egy hónap alatt fejlődtem főleg felhúzásban és evezésben, kicsit guggolásban.

Ők viszont fejlődnek mint a kva élet, és minden héten új rekordot nyomnak fekve.

16-17 évesek vagyunk. Ők kettő, én 1 éve edzek.


2017. szept. 28. 15:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Úgy kokszol 17 évesen, hogy beveszi vagy beszúrja a szteroidot, mint egy 27 és egy 37 éves.


De ez nem olyan nagy szám, átlagos fejlődéssel 2 év alatt ennyit el lehet érni. Akkor meg te túloztál.

2017. szept. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Barbell Deadlift ***** válasza:

Emberfüggő, hogy kinek mi működik. Az emberek nagy részének, egy bizonyos szintig szerintem jobb a teljes test edzés.

Egyrészt, ha heti háromszor guggolsz, akkor már alapból jobb guggoló leszel, mint az, aki csak heti egyszer (idegrendszeri okok miatt), nagyobb súllyal fogsz tudni edzeni emiatt, ami kényszeríti az izomsejteket egy idő után, hogy növekedjen a méretük is.

Másrészt, 1 hét pihenő sok embernél már nem fejlődést, hanem inkább inaktivitást okoz az izmokban, tehát inkább stagnálni fog az illető.

De mondom: ember függő, na meg egy bizonyos szint után már mindenképp osztani kell az edzést, mert egyre nagyobb volumen szükséges. De ez nem a 36-os karnál és 65 kilós fekvenyomásnál szükséges.

2017. okt. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Cortez70 ***** válasza:
Barbell Deadlift, lehet úgyis osztott edzést végezni, hog nem egy hetet pihen az izom. Van kétfelé bontott terv is (többek között), ami lehet 3 vagy 4 napos is. Pl A,B, pihi, A,B, hétvége pihi. Így nem teljes test megy, de mégsem pihen az izom egy hétig. Tehát nem csak az van, hogy teljes test vagy teljes osztott.
2017. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Most ez a divat, meg a "nagy súly" (közben a különböző erőemelő csoportokban olyan emberek guggolnak és elemelnek 200 kilókkal, akikről kinézet alapján meg nem mondanád, hogy egyáltalán sportolnak valamit). Pár éve még mindenki a heti egy edzés/izomcsoport módszert istenítette, mégis legalább ugyanannyi izmos ember volt akkor is, mint most.
2017. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Cortez70 ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy teljes osztottal nem fejlodsz. Azzal is izmosodsz, de naturalban az a jobb ha heti többször edzel egy izomra. Ennyi. Kár koteledni.
2017. okt. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Barbell Deadlift ***** válasza:
Cortez70, igen, igazad van, az is jó, én most valamiért három napos edzésben gondolkodtam, ne kérdezd miért, pedig sehol sincs leírva, hogy csak 3 napról lenne szó :)
2017. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Cortez70 ***** válasza:
3 napban is lehet úgy, hogy egyik héten A, B, A. Másik heten B, A, B.
2017. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!