Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjeszeletben a poliol...

Fehérjeszeletben a poliol hogyan "működik"?

Figyelt kérdés

Edzés után ugye kellene fehérjét és szénhidrátot is fogyasztani. Ha nincs módom épp normális ételt csinálni, fehérjeszelettel oldom meg. Ha nem cukor van benne, hanem cukoralkohol (poliol), az megoldja a ch-bevitelt? Tudom, hogy ez is szénhidrát, de azt olvastam, máshogy működik, mint pl. a cukor.

Amúgy nem vagyok testépítő, csak aktívan és sokat sportoló ember, csak itt több esélyt látok értő hozzászólásokra. Köszi előre is!



2017. jún. 23. 14:32
 1/3 Cortez70 ***** válasza:
Máshogy működnek mivel nagy részük nem szivodik fel. Így ne is számold bele a ch beviteledbe.
2017. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ok, köszi szépen!
2017. jún. 23. 14:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdés, milyen cukoralkohol. A xilit szénhidráttartalmának kb. 40%-a, az eritritnek kb. 0%-a hasznosul (bár állítólag lehet egyéni is a dolog). Egy fehérjeszelet cukoralkoholtartalmából elég kevés szénhidrátot nyersz, tuti kell más forrás, ha valamirevaló szénhidrátot akarsz enni edzés után (ami nem kötelező, bár elég tipikus).
2017. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!