Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás! 8-10 ismétlés...

Fekvenyomás! 8-10 ismétlés nagyobb súllyal vagy 15-20 kevesebbel? Melyik a hatékonyabb?

Figyelt kérdés

Body Builder-en olvastam,hogy a fekvenyomas esetében a sok(15-20)ismétlés a hatékony.Tehat jobban fejlődik a mellizom ha 4x 15-20at csinál az ember mintha 4x8-10 nagyobb súllyal.Ez tényleg igy van?A többi izomcsoportnál a 10-12 ismétlésszám idealis,ha könnyen megy 12 emelni kell a súlyt.(Ezt is a BB-n írják) De a mell ezek szerint kivétel.

Még egy kérdés csak a fekvenyomasra vonatkozik ez a szabály vagy a tarogatas,athuzasra is?Azok esetében is a magas ismétlés ideális?


2017. jún. 6. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
úgy csináld ahogy neked jó. Amúgy piramis módszerrel szoktam. először mondjuk 40 kilóval nyomok 12-t, utána 50el 10-et, 55el 10et, 60al 8-at..csak írtam a kilókat a hasamra ütve, te döntsd el, mennyit bírsz. de ennek az az értelme, hogy ha elsőre ki tudod nyomni a 60 kilót 10szer, meg az utolsó körben is ki tudod nyomni a 10et vele ugyanúgy erőlködés nélkül, akkor valószínüleg nem is elég a súly.
2017. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hülyeség a kicsi súly,sok ismétlés.Annyival nyomj, amibe belemegy 5-8.
2017. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkabb a nagyobb sulyt es kevesebb ismetlest (5-8) eroltesd szerintem. Nekem lehalabbis jobban bejott.
2017. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 paper_chaser ***** válasza:
5-10 vagy 5-8 ismétlés. 15-20 az bemelegítés.
2017. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10 felett értelmetlen szerintem. 4-8 közt az ideális ÁLTALÁBAN ha testépítés a szempont.
2017. jún. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő megoldás hatékony!Két,három havonta változtass az edzésterveden.Egy alacsony ismétlés számos edzésterv után,új ingert add az izmoknak egy magas ismétlésszámú edzés terv.
2017. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!