Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a különbség a kyokushin...

Mi a különbség a kyokushin karate és a boksz kéztechnikája között?

Figyelt kérdés

[link]

Ezek is egyenest,horgot és felütést használnak,nem?



2017. máj. 13. 16:36
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Helye válogatja. Ahol kezdtem, ott eleinte keveset zsákoltunk, azt viszont ilyen 0reg kőkemény bőrzsákokkal. Amikor először rárúgtam bátran még fehérövesként, kimenta vér a lábfejemből.:)


Később egyre többet zsákoltunk. Más klubokban rendszeresen zsákoltunk. Általában ami a tapasztalatom, heti 1 kihon/kata volt, egy erőnlét, néha ugrálókötéllel zsákkal kombinálva, és egy ami küzdelem, amiben az elején sok pajzs és zsák gyakorlat és kombináció van, a végén 10-12 közdelem.


Egyébként voltam még 2001-ben nemztközi táborban, ott a Shihan (akkor még ha jól emlékszem Sensei) Bencze és csapata sokat vett át a boxból lábtechnika terén.(hülyén hangzik, de a másik lekövetésére gondolok kb.)

2017. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Akkor te Shinkyokusint tanulsz. Shinkyokushin az én megítélésem szerint, sport.
2017. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Miért,mi a különbség a shinkyo meg a sima közt?

Szerintem pont,hogy nem a zsákolás a felesleges,hanem a kata.Jobban fejleszti a képességeket a katánàl.Én imádok zsákolni.El sem tudom képzelni,a shotokanosok hogy bírják zsák bélkül

2017. máj. 20. 22:09
 34/39 anonim ***** válasza:

32# Ez nem ilyen egyszerű.

93-ban amikor kezdtem, még nem volt shin kyokushin. Aztán 94-ben meghalt a Soai, akkor volt az első szakadás.

Kb. magyarországon is, a Shihan Adámy és Shihan Furkó.

Aztán volt egy rakat szakadás amit nem tudtam követni, és az edzőm mivel hű volt Shihan Furkóhoz személy szerint, bár a kérdés benne is felmerült, hogy akkor mi is az igazi, ha a mi nevünk változik. Őt már rég nem mozgatja a versenysport.


Viszont 2008 óta edzettem Hanshi Adámynál is, Shihan Budánnál is, de nem látom hogy az egyik vagy másik soprtabb lenne a másik meg tradicionálisabb.


Most németeknél vagyok, itt a shinkyokushin terjedt el, de pl. szivesebben használják a hagyományos kanjit, ami nálam is fennáll.

2017. máj. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
*Sosai
2017. máj. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Shinkyokushin inkább a küzdelemre ment rá. Elnöke is volt világbajnok. Voltam, láttam jó pár shines technikai edzést. Kihon, kata. Valahogy csinálják, de látszik rajtuk, nem tudják mit. Shihan Furkó igen is nagy dolgot tett le a haza karate asztalára, ez vitathatatlan, meg is hajlók előtte. Viszont amit átadott és tanított, az nem az amit kellett volna. Nagy fizikai ereje miatt a hazai kyo is erőre épült. Látszik a shinesek mozgásán is, hogy erővel csinálják a technikákat, ezért görcsössé válik. Küzdelemben viszont szép a mozgásuk. De a küzdelem, csak sport. Sportnak része a zsákolás is kedves kérdező, de az nem karate. Volt tf-es tanárom úgy jellemezte a küzdősport és a harcművészet közti különbséget, mint a katonai lövészek. Sima katona (küzdősport) megtanul lőni, van a tárban 30 lőszer, kiengedi őket, valamelyik csak talál, míg a mesterlövész (harcművész) állandóan tökéletesíti magát, gyakorol, koncentrál, mert nála egy lövés egy találat. Tf-es tanárom egyben katonai közelharc oktató is volt.
2017. máj. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

36#

Igazából mostanában láttam egy videót a Sosairól, volt egy korszaka, amikor róla is az mondták, hogy "superman képességeket fejlesztett ki", ezzel a sok erőnlétre utaltak és arra ahogy a bika ölésére készült.


Náluk ez jött át. A Hanshi Adámynál viszont olyan követelmények vannak leírva, hogy pl. ott a danvizsgára fel sem állhatnék, mert egyszerűen képtelen vagyok megtanulni kézen járni, és van egy két olyan dolog, amihez sosem leszek elég laza. Egyébként a Shinkyokushin-ban is úgy látom, hogy megvan az a keletmagyarországi rész, Karmazin Shihan, Bencze Shihan, meg pesten 1-2 klub, akik a versenyt nyomatják, a többi meg csinálja a maga elvei alapján.


Németeknél pl. a központi klubban teljesen mások az elvek mint otthon. Kevesebb erő, több ügyesség. Pl. védőeszköz nélküli edzés is sokkal kevesebb mint otthon. Otthon szinte csak annélkül küzdöttünk, itt meg néha van hogy lehet kesztyű és sípcsontvédő nélkül, hogy szokták az emberek ezt is.

2017. máj. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Ja, még azt akartam, hogy ugye nálunk is megvannak akik katából remekltek EB-n, Sensei Szabó és Shihan Tóth. Őt még a német edző is ismerte meglepetésemre.
2017. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Persze, vannak szép eredmények küzdelemből és katabaól is. Elismerésem értük.

De egy kata versenyen szépségre mennek rá. Szépség több dologból adódik össze. Viszont egy katanak nem szépnek, hanem jónak kell lennie. Ez a görcsös, erőből kata szép, (nem is szép :) ) de nem jó. Egy shihan mondta egykor. Minden embernek más és más a testi adottsága. Ö nem azt nézi, hogy a keze 2-3 cm máshol van, hanem azt, bele tudja e magát képzelni a kataba. Karateban eredetileg nincs is fejrúgás. Pl egy kataban sincs mawashi jodan. Mégis a versenyzőkre erőltetik, hogy jó magasra rúgj, mert az pontokat hoz. Még egy pl. Gekisai Sho kataban a yoko gerik öv alá mennek, mégis jodan az elfogadott, aminek lényegében semmi értelme.

2017. máj. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!