Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a különbség a kyokushin...

Mi a különbség a kyokushin karate és a boksz kéztechnikája között?

Figyelt kérdés

[link]

Ezek is egyenest,horgot és felütést használnak,nem?



2017. máj. 13. 16:36
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

Kyokushin inkább a rúgásra épít ezáltal gyengébb a kéz teknikája. Nem fordulnak bele annyira, illetve nem olyan nagy az ütőtávjuk.

Ennyi erővel a kick box-thai box is ezeket az ütéseket használja, mégis gyengébb ütésre mint a boksz.

2017. máj. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:

Nem. A felütés az a shit tsuki a kyoban, és az fordított öklöt jelent, de tulajdonképpen egyenes ütés a gyomorszájra merőlegesen a hasra, és nem felfelé, csak fordított az ököl.

Nálunk mindig szól az edző, ha felfelé ütik, hogy nem klicskók vagyunk, vagy Bud Spencerek.


Az egyenes meg a horog is azért kicsit más. A boxban(és kickboxban) nem igazán figyelnek, hogy mivel ütünk, a kyoban a "seken"-nel, a mutató és középső ujj bütykével.


A leglényegesebb különbség pedig hogy nincs fejre ütés.


De ezek csak a tipikus fight közben ütések voltak, mert van még vagy 20 féle kéztechnika legalább ütésre, és védésre is kb ennyi.

2017. máj. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
79%

"gyengébb a kéz teknikája. "


Ez így ebben a formában nem igaz. Abban igazad van, hogy valószínű rövidebb mint egy shotokan, mert ők pontot akarnak szerezni, és ha elérted az arcot, akkor már megvan a pont.

A kyoban meg arra törkszenek, hogy ha egyszer eltalált, akkor annak hatása is legyen. Tipikusan combrúgások és bicepszre, vállra repkednek a csapások, puhítási célzattal, aztán ha már fáj a comb, és mennek lefelé a kezek akkor megrúgják a "jodant". Ugyanez a kézzel. Puhítják a bicepszet, aztán hirtelen jön egy gyomros. Vagy puhítják a mellkast, támadják a hasat, aztán amikor az ember már 1 perce csak oda védekezik, akkor jön egy szép köríves lengőbordára. Ha ez bejön akkor el is dőlt sokszor a meccs.

2017. máj. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
A gyengébb kéz teknikát úgy értem hogy sima ökölharcban szétkapna egy bokszoló.
2017. máj. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Valószínű, mert nem tanuljuk védeni a fejünket rendesen. Jártam pont ezért 2 évig kickboxra, először nem tudtam mit kezdeni a fejreütéssel. Viszont a gyomrosaikat meg sem éreztem, a nagy kesztűvel.
2017. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

És ezek az ütések vannak olyan hatékonyak,mint a boksz ütései?Végülis nem sok külömbség van.

Tudom,hogy ezen kívül még sok ütés van,de bunyóban csak ezeket használjátok,nem?Tehát gyakut soha nem ütnétek

2017. máj. 15. 01:14
 7/39 anonim ***** válasza:

Gyaku az a hátul lévő kezet jelenti, tehát ütnek.

ne tévesszen meg téged a videóban látható kéztechnika. Gyakorlatilag az csak a kyokushin karate, sport része.

2017. máj. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
De ha valaki belétek kötne,akkor is használnátok az ilyen gyaku tsuki-kat meg shuto uke-kat?Vagy csak ezt,amit versenybunyóban?
2017. máj. 15. 12:19
 9/39 anonim ***** válasza:

Na akkor elmondom, amit 3 éves tapasztalt után csináltam. (21 éve :D)


Belénk kötöttek bálban a falusi keménygyerekek. Először elöntötte az agyam a f..s, de az akkori barátnőm tesója elémállet, hogy hagyjam, mert minket vesznek elő. Hazafelé az egyik utánunk jött, ketten voltun ka barátnővel. Én odaálltam, és mielőtt üthetett volna, homlokon vágtam, valahogy az arcraütéstől minig is féltem, mármint adni is meg kapni is. Ez arra jó volt hogy megszédült és jó ideges lett, nekem jött, állon vágott, itt elfelejtettem minden féle Tsukit, és kapott pár "parasztlengőt". Ennyi elég volt neki.


Most 21 év után, hagynám a francba...

2017. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Mármint a karatét hagynád a francba?

Én shotokanoztam régebben,de otthagytam.Elmentem inkább bokszolni.Azt sokkal hatékonyabbnak éreztem.De a kyo az egész más,mint a shotokan.Az tetszik,csak pont nincs olyan

2017. máj. 15. 21:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!