Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a különbség a kyokushin...

Mi a különbség a kyokushin karate és a boksz kéztechnikája között?

Figyelt kérdés

[link]

Ezek is egyenest,horgot és felütést használnak,nem?



2017. máj. 13. 16:36
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, a karatét nem hagynám, csak az ilyen amatőr kötekedőket.


A shotokannal azért nehéz az embernek megvédeni magát, mert a legtöbb helyen nincs rendes küzdelem. Nálunk 3 klubot ismerek, abból egy olyan ahol néha van küzdelem. De ott is a legtöbben úgy állnak hozzá, hogcs csak nehogy hozzá érjél.

Ők inkább a Katákra koncentrálnak, én egyébként járok shotokanra is alkalmanként, mert ők meg annyira sok katát tanulnak, hogy utána lezán megtanultam a kyokushin katáit majdnem 2 danig.


Erre reagálnék még:

"De ha valaki belétek kötne,akkor is használnátok az ilyen gyaku tsuki-kat meg shuto uke-kat?"


Oi-, gyaku tsukikat tuti, kage tsukit meg shitát. :)

Az ilyen shuto mawashi ukét (kicsit komplikáltabb mint a shotokanos shuto uke) igazából maximum kata-bajnokságon használ az ember.


Egyébként egy sztori ugrott, be, ami miatt pláne félek fejre ütni. Ugye mi nem tanuljuk védeni, de azt sem szokjuk meg, hogy mekkora az ami elég. Egy haverom, még régen a discoban belement a bunyóval szintén egy helyi kötekedő gyerekkel, megütötte, és kórházban kötött ki a másik egy ütéstől, mert repedt az arccsont. Nem volt valami vicces sztori.

2017. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Inkább azt mondanám,h azért nem jó a shotokan,mert nincs benne sorozatos támadás.Minden ütést elő kell készíteni,belelépni stb.Egy shotokanos zsákolni sem tudna
2017. máj. 16. 17:26
 13/39 anonim ***** válasza:
Ja, ilyen nekem is volt, hogy az alapot tanították, és nem vagyok hozzászokva, hogy beugrani, aztán találat után vissza. Kyoban meg kickboxban ha meginulsz, akkor rombolni kell. De monta is az edző hogy amilyen béna voltam a kihonban, nem gondolta hogy jól küzdok. (jó nem igy fogalmazott:))
2017. máj. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Megint beleestek itt páron olyan hiába, hogy párhuzamot vonnak a box és a karate közé. A kettő közt pedig fényévnyi különbség van. Bos csak sport. Karateban a küzdelem megint csak sport, amit nagyon sokan karatenak sem nevezünk.
2017. máj. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

"Na akkor elmondom, amit 3 éves tapasztalt után csináltam. (21 éve :D)


Belénk kötöttek bálban a falusi keménygyerekek. Először elöntötte az agyam a f..s, de az akkori barátnőm tesója elémállet, hogy hagyjam, mert minket vesznek elő. Hazafelé az egyik utánunk jött, ketten voltun ka barátnővel. Én odaálltam, és mielőtt üthetett volna, homlokon vágtam, valahogy az arcraütéstől minig is féltem, mármint adni is meg kapni is. Ez arra jó volt hogy megszédült és jó ideges lett, nekem jött, állon vágott, itt elfelejtettem minden féle Tsukit, és kapott pár "parasztlengőt". Ennyi elég volt neki.


Most 21 év után, hagynám a francba..."



Hát ez alapján nem nagy tudást adott a karate. A legtöbb ember 3 év boksz után már lazán péppé verte volna a kölyköt.

2017. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Ja épp ez az,hogy beugrani,visszalépni stb. Ezt közelharcban nem lehet alkalmazni.Bokszolóként meg megindulok és annyit ütök,amennyit akarok.

"Boksz csak sport"

Igen az,de hiába harcművészet a karate,semmivel sem ér többet.Az ilyen kiba dachikat,shuto uke-kat soha nem fogod és nem is tudod használni egy bunyóban.A katák is csak az időt veszik el.Sokkal több értekme lenne pl.zsákolni helyette

2017. máj. 17. 18:46
 17/39 anonim ***** válasza:

"Hát ez alapján nem nagy tudást adott a karate. A legtöbb ember 3 év boksz után már lazán péppé verte volna a kölyköt."


Igen, ez kb. olyan összehasonlítás, hogy a villanyszerelő nagyobb tudású lenne mint a híradásipari villamosmérnök, mert

kb. 1-2 nap alatt bevezetékez egy átlag családi házat, a mérnök, aki esetleg még sosem csinált ilyent, lehet hogy elszüttyög 1 hétig is.:D


Egyébként komoly boxoló sem az utcán fitogtatja a tudását.

Lehet péppé veri, aztán ha rosszul sül el, esetleg ül emberölésért.


Vagy úgy jár mint az egykori mahartos. Loptak tőle romániában, később megismerte az embert, jól megruházta és visszavette a lopott holmit. Később eltűnt és a dunából húzták ki. Az ilyen eshetőségeket is kell néha mérlegelni.

2017. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Nos aki a katakat lenézi, az maradjon is a zsák mellett. :)
2017. máj. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Mi értelme a katáknak?Semmi!Még csak kardiózásnak sem jók.
2017. máj. 18. 12:51
 20/39 anonim ***** válasza:
Neked jó lesz a zsák is.
2017. máj. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!