Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a különbség a kyokushin...

Mi a különbség a kyokushin karate és a boksz kéztechnikája között?

Figyelt kérdés

[link]

Ezek is egyenest,horgot és felütést használnak,nem?



2017. máj. 13. 16:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

A másik 59-es vagyok.


Ebben egyet értek az előzővel, a katát nem szabad lenézni.

Persze, nem kibadachiban fog az ember küzdeni, meg van sok védés, amit nem használ az ember, viszont fejleszti a mozgáskultúrát. Magyarul attól, hogy nem tudatosan alkalmazzuk, valahol évek alatt belénk ivódik a helyes mozdulat.

Nekem konkrétan az a helyzet, hogy katázni nem annyira szerettem korábban, de annyira hozzátratozik a mozgáshoz, hogy pl. amikor pár évig kickboxoltam, egy idő után unalmassá vált, hogy ugyanazt a 6 technikát tökéletesígetjük. Persze nem azt jelenti hogy ne tanultam volna sokat ott, de a kyo-t nem tudtam helyettesíteni vele, a shotokannal is ez volt a helyzet. Érdekes, de azért néha jól esik odacsapni.

2017. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

"Mi értelme a katáknak?Semmi!Még csak kardiózásnak sem jók."


Ezt vitatnám. Persze nem a pinan katákból (vagy haian shotokan nyelvjárásban) kell kiindulni, hanem mondjuk a Kanku-dainál kezdődik. Ott égnek a kalóriák, bár az alacsonybb szinten is lehet rendesen csinálni és izzadni.

2017. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Akkor katázgassál csak.Ne csodálkozz,hogy 0 az állóképességed lesz.Gomdolom a 3.tipusu kardióról még hírből sem hallottál.Azt hiszed,hogy a katától jobb bunyós leszel?Nem baj,én majd zsákolok helyetted is
2017. máj. 19. 16:10
 24/39 anonim ***** válasza:

Helyettem ugyan nem. Mi tegnap is meggyepáltuk egymást kyo edzésen, elszállt pár combos, amitől összeszarnád magad.

Nem én írtam hogy "jó lesz neked a zsák", az a másik 59%-os volt, de látom a rendszeres ütések a fejre meghozták az eredményüket.


Elárulom hogy a legutóbbi viszgára 20 kumite (fullkontakban) volt, a danra 30 lesz, nem hiszem a boxolóknak jobb lenne az állóképessége.

2017. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

"3.tipusu kardióról még hírből sem hallottál."


Nem is igazán érdekel. Akkor találkoztam először ezzel a szóval, amikor tél és mínuszok okán lefutottam a 10km-em padon, utána meg a langyi gyurmagyuri a szaunában odaült hogy "kardióztál"? Mondom, nem, csak futottam...

Aztán mondta hogy arra gondolt.


Azért K1-ben mondjuk kipróbálnálak. De lehet kickbox is, ha a combod nem bírná.

2017. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Nem is neked írtam.Abból a válaszból sütött a nagyképűség.

Elavult,maradi gondolkodás.Csak futással nem lehet jó fizikumot építeni

Akkor inkább már MMA

2017. máj. 19. 18:35
 27/39 anonim ***** válasza:

Akkor bocsánat. A futásban egyetértünk. Jó, egészséges, de felvesz az ember egy tempót, és elvan mint a befőtt.

A régebbi klubomban sokat futottunk tornateremben, de pont ezért kombináltuk sprintekkel, békaügetéssel, fekvőtámasszal, így jobban felkészít a 2 perces menetekre.

2017. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Ott kyo-n van zsákolás és árnyékolás?
2017. máj. 20. 02:41
 29/39 anonim ***** válasza:

Kata: Egy bizonyos mozgássor begyakorlása, beidegződése. Egy katában több technika van, egy kata akár több önvédelmi mozdulat is benne lehet.

Kata nem bunyóra való, kata az egy védés és onnan EGY visszatámadás. Kata megtanulása után, vagy közben jön a bunkai.

Sajnos sok karate egyesület nem fektet kellő időt a katak értelmezésére, csak azért tanítják meg, hogy az ugynevezett övvizsga anyagot tudják, de, hogy mit csinálnak, azt nem tudják. Aztán az övvizsgán a technika és erőnléti felmerés után jöhet a szerintük fontos küzdelem. Persze, kell a küzdelem, de mi haszna van annak,hogy a 20. vagy 30. küzdelemre már annyi ereje sincs, hogy valami értékelhető technikát csináljon, inkább csak áll, és ütik mint a zsákot. Ha kibirta a 20. vagy 30. küzdelmet is, megveregetik a vállát, hogy milyen ügyes csávó voltál vaze.

No de a 20-30 küzdelemre azért kell kondi is. Nem csak pajzsozás meg zsákolás, hanem a küzdelmek gyakorlása és a futás is. Viszont a futás is inkább váltakozó iramú vagy hegyre fel, nem maratonra gondolok. Max pár km ha mindenképp futni akar, ennél hosszabb felesleges, inkább zsákoljon.

2017. máj. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

"Ott kyo-n van zsákolás és árnyékolás?"


Nálunk normál edzésen, nincs zsákolás. Több okból, de a leg lényegesebb, mert nincs zsák. :) Árnyékolás az nálunk csak annyi, begyakrolunk egy mozdulat sort, inkább az is csak azért, hogy meglegyen fejbe, amit aztán a párban csináljuk, oda-vissza alapon.

Még egy kis adalék. Mi a karate edzésen inkább gyakorlunk, tanulunk, tőkéletesitjük a kihont, katat és a bunkait. Heti 2-3 edzésre van karate tanulásra lehetőségünk, ami nagyon kevés idő. Idő meg pénz. Nem csesszük el a drága időt zsákolásra és erőnlétre, amit otthon amúgy is meg tudunk csinálni. Szerencsés helyzetben vagyok, mert edzéseken kivül is összejárunk a társakkal edzeni. Ilyenkor kerül elő zsák, de inkább a pajzs. Zsák és pajzson kivül más eszközt is használunk, pl kötél, girja, stb stb. Kondi felszedése nálunk inkább szorgalom és kitartás kérdése.

2017. máj. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!