Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a kempo és a karate között...

Mi a kempo és a karate között a különbség?

Figyelt kérdés
2016. szept. 24. 20:45
 1/3 aikiboxer ***** válasza:

Az _igazi_ kempo nem tudom milyen, de amit Magyarországon Kempo címén oktatnak, az Harnos Imre ausztrál magyar nagymester által alapított egyedi (azaz magyar) stílus. Nem véletlenül hívják "kempo karaténak", mivel abban az időben született, amikor a távol-keleti harcművészetek elkezdtek beáramlani nyugatra, és még nem volt egészen világos, mi micsoda. A kick-boxot is sportkaraténak hívták ebben az időben.


Szóval Harnos mester stílusa egy kevert stílus, karate alapokon, de van benne dobás meg földharc is. Illetve ismereteim szerint nagykesztyűben / fogvédőben (is) nyomják ami mindenképpen üdvözlendő. Soha nem csináltam, de nekem szimpi a stílus.

2016. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok féle kempo van, legalábbis a köznyelvben. Elvileg amit én csinálok Nihon Kempo Jitsuban is benne van a kempo, de köze nincs hozzá. Japán ju jitsu, fegyveres formagyakorlatokkal stb. Az igazi kempo indiai eredetű küzdősport, igazából az mma szabályrendszerét teljesen lefedi. Ütés rúgás dobás földharc. Alapvetően küzdelemcentrikus.


A karate fogalmával meg gondolom tisztában vagy.

2016. szept. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. szept. 25. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!