Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért esztek ennyi fehérjeport...

Miért esztek ennyi fehérjeport, miért nem esztek inkább sajtot:D?

Figyelt kérdés
2017. márc. 25. 15:18
1 2
 1/16 Cortez70 ***** válasza:
100%
Meg még elég sokféle kaját lehet enni, nem csak sajtot. A proteinpor előnye a gyorsabb bevitel valamint edessegnek is megteszi és nem viszel be vele zsírt és sok ch-t. De az igaz, hogy nem fontos és nem is erre kell épülnie egy étrendnek.
2017. márc. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mert feherjere van szükségem, nem zsírra.
2017. márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy nem tartják be az adagokat, sokkal többet bevisznek, és fehérjeérzékenyek lesznek, és a legtöbb porban van 1-2 adalék ami nem épp jó.
2017. márc. 25. 15:29
 4/16 A kérdező kommentje:
A zsírt meg ledolgozod :'D
2017. márc. 25. 15:29
 5/16 Cortez70 ***** válasza:
100%
Kiegészítésre jó, ha nincs meg amúgy a fehérje bevitel. De azon meg ne rágódj, hogy mások mit esznek vagy isznak. Attól te ehetsz bármit, a te életed nem változik attól, hogy mások proteint tápkieget isznak.
2017. márc. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy ledolgozom? Nem sportolok 2 éve, sérv miatt, de elhiztam. Ezért most csak diéta megy, sport nélkül. Szeretem az ízét, kis étkezésnek tökéletes a zsírt pedig jellemzően így is átlépem, így ez pont jó, főleg mert munkahelyen kbsztt bizarr lenne elővenni 20dkg trappistát és letolni uzsinak...
2017. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
20dkg az semmi :o
2017. márc. 25. 15:43
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

Én semmilyen tejterméket, fehérjeport nem fogyasztok.


Tej:


A tehéntejben 4-szer több a kálcium, amit a szervezet hasznosítani sem képes.

A tehéntej egy másik fajtól van, ami az ivadékának a tápláléka, és nem az emberé. Egyszerűen az embernek nem szabadna inni tehéntejet, függetlenül attól, hogy az emberiség többségének milyen ismerete van erről.

Növekedésünk során nagyrészt elveszítjük azt a képességünket, hogy szervezetünk előállítsa a laktáz nevű enzimet, ami a tej laktóz tartalmának megemésztéséhez szükséges. Az emberek – felnőttek – háromnegyede valamilyen fokú laktóz-intoleranciában szenved.

Az egyszerű (és ún. „egészséges”) tej fokozza a laktózra érzékeny nőknél a petefészek rák kockázatát. A laktóz cukor alkotórésze a galaktóz, mérgező hatású a petefészekre, akadályozza a teherbe esést, és károsodott gyermekek születését idézheti elő. Ma már azt is tudjuk, hogy szervezetünket a helytelenül megválasztott táplálékokkal átadjuk a mikrobák enzimjeinek, azok pedig élni, felélni fognak bennünket. A tehenek fertőzőbetegségeit antibiotikummal kezelik, így előforul, hogy penicilin kerül a tehéntejbe.


– Nagyon sok koleszterint és zsírt tartalamaz, ezért növeli a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát.

– A fokozott tejfogyasztás növeli bizonyos daganatos betegségek előfordulási arányát, különösen a petefészekrákét.

– A galaktóz, ami tejcukor formájában van jelen a tejben, elősegíti a szürkehályog kialakulását idős korban. Azoknál, akik nagyon sok tejet fogyasztanak, háromszor nagyobb a szürkehályog kialakulásának kockázata.

– Bármennyire sterilizálják és pasztörizálják a tejet, sokan mégis úgy vélik, fertőzött. Ezt az is biznyítja, hogy Amerikában, Németországban a törvény nem írja elő a tej sterilitását, csak egy bizonyos határt szab a tejben levő baktériumok számának.

– Nagyon szegény vasban. Emellett különösen a csecsemőknél úgynevezett bélvérzéseket okoz, amelyek szabad szemmel nem láthatók. A kiskorúak 50 százaléka a tehéntej fogyasztása miatt vérszegény.

– Különböző allergiák kiváltó­oka lehet.

– A laktózintolerancia is egészségügyi gondokat okozhat. A tejben található cukor el nem viselésétől a fehérbőrűek 20-25 százaléka, míg a színesbőrűek 80 százaléka szenved.

– A tej gyermekeknél elősegíti az 1-es típusú cukorbetegség kialakulását, ezért az Amerikai Gyermekgyógyászok Szövetsége ellenzi a tejfogyasztást, különösen kétéves kor előtt.

– Hasgörcsöket vált ki a csecsemőknél a tehéntej.

– Habár állítólag nagyon jó kálciumforrás, meglepetésszerűen azoknál az eseteknél tapasztalták a legtöbb csonttörést, vagy csontritkulást, amelyek nagyon sok tejet fogyasztottak. Egy norvég tanulmány szerint azok a norvég nők, akik több tejet fogyasztanak, gyakrabban szenvednek csonttörést, mint azok, akik kevesebb tejterméket vesznek magukhoz

2017. márc. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nem csak tej alapú (whey) protein van, hanem létezik marha, borsó, rizs, tojás, stb proteinpor is.
2017. márc. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én minden reggel kakaóval indítom a napom kb 4 éves korom óta és semmi bajom nincs.
2017. márc. 25. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!