Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéstervhez kérek segítséget?

Edzéstervhez kérek segítséget?

Figyelt kérdés

Régebben jártam edzeni, aztán egy évig teljesen kihagytam mindenféle mozgást, műtétek is voltak (ezek egyenként több hét teljes inaktivitással jártak).


Nő vagyok, 57 kg, ebből kb 7 kg zsírfelesleggel (és fene tudja mennyi izmot vesztettem, amit szeretnék majd visszanyerni).

Tegnap ismét elmentem edzeni, személyi edzővel. Jól átmozgatott. A héten csak olyan napon tudnánk a társammal lemenni, amikor az edző nem ér rá. Kicsit tanácstalan vagyok, hogy milyen edzéstervet állítsak össze magamnak.

Amit tegnap csináltunk (bocsánat, a gépek nevével mindig gondban vagyok):

- 4x15-ös szett lábtoló (?) géppel - amin fekve, talppal nyomja felfelé a súlyt az ember

- bokára erősített pánttal hátrafelé lábemelés csigás gépen, 4x15 lábanként

- evezőpad, 4x15

- 4x15 fekvenyomás 20 kg-os rúddal

- 3x20 hasprés

- 4x1 perc planking

- 4x15 oldalemelés 2 kg-os kézisúllyal (könyök felfelé fordítva, kancsóból öntő mozdulat)

- 4x15 vádligépen (súly a vállon, álló helyzetben vádliból emelve)


Előtte természetesen bemelegítés, utána alapos nyújtás.


A következő alkalomra kérhetnék segítséget hozzáértőktől, hogy mit csináljak, ami kb másfél órát kitölt?

"Gyenge" pontjaim, amit leginkább erősíteni szeretnék, mert látványosan kevés az izmom: váll és fenék.

Amit genetikai okból egyáltalán nem szeretnék erősíteni: belsőcomb. Tehát a combközelítő gép az egyetlen, amit nem szeretnék használni.


A súlyokat be tudom lőni érzésre, hogy ne legyen se túl kevés, se túl sok, bár úgyis az alsó határon vannak még.


2017. márc. 20. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:
2017. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket!

Még egy kérdést beszúrnék: ha a fő célom az, hogy formásabb legyek (egyelőre), akkor feltétlenül választanom kell a fogyás és a tömegelés között?

Mivel tesztoszteronból elég minimális mennyiség van a szervezetemben, úgysem leszek férfiasan izmos - időm se lenne rá munka és család mellett.


Ha esetleg valaki étkezési tervet/recepteket is tud linkelni, nagyon megköszönném!

2017. márc. 20. 09:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!