Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek el itthon edzeni?

Hogyan kezdjek el itthon edzeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni edzeni csak nem ismerek gyakorlatokat.Lehetőleg itthon szeretnék mert nincs a közelbe edző terem.175 cm magas vagyok és 60 kg.küldenétek gyakorlatokat vagy tanácsokat hogyan is kezdjem el?

2017. márc. 17. 20:43
 1/6 Cortez70 ***** válasza:
Milyen eszközeid vannak?
2017. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zedricht ***** válasza:

Fekvőtámaszok, mehet szűken, közepesen, dzélesen. Tolódzkodás, húzódzkodás. Guggolások.

Ilyen alapok először, és persze ennek variációi.

Később ha úgy érzed szerezz be súlyokat.

2017. márc. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Erick98 válasza:

Szerintem eleinte éppen elég, ha csak otthon fekvőtámaszokat és felüléseket nyomsz és esetleg ha van rúd akkor azon felhúzásokat csinálsz, ez remekül kondícióba tartja a felsőtestet, de a lábat sem szabad soha elhanyagolni, a futást és guggolást ajánlóm, de ezen kívül rengeteg gyakorlat van még felsőtestre és lábra is egyaránt. Néhány példa, ha néha szeretnél változatóságot vinni a dologba

pl.:

-tricepszre: A kezedet leteszed egy székre és a lábadat kinyújtód előre, majd szép lassan leengeded magad úgy, hogy nem ülj le a földre hanem párcentivel maradj fölötte, majd nyomd vissza

-has: Egy rúdon lógva lábemeléseket csinálsz, kezdetben hajlítva és a már jól megy és nagy számmal megtudsz belőle csinálni utána jöhet ugyanez nyújtott lábbal

-láb: arra pedig még jó a jól ismert kitörés, amikor az egyik lábad elől van a másik pedig nyújtva hátul és így váltakozik a két láb, fontos hogy az elől lévő láb térde ne legyen előrébb mint a lábfej

-derék: alkartámaszt ajánlóm, ami annyi az egész, hogy lemész fekvő támasz helyzetbe majd leteszed az alkarod és ami nagyon fontos, hogy egyenes derékkal így tartod néhány másodpercig ( én pl 10mp kezdtem és mostanra már akár 5p-ig is képes vagyok tartani)

2017. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen eszköz.Meg köszönöm ezt a részletes válaszokat.
2017. márc. 18. 01:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy nincs eszközöd, nem kifogás.

Két 2 literes palackot megtöltesz sóderrel…


Fekvőtámasz szélesen, -szűken, tolódzkodás székek között, invertált evezés asztallap alatt, guggolás, kitörés, bicepsz, alkartámasz, sasprés, nyújtott lábemelés hátonfekvésben, orosz twist súllyal, felülés, nyújtott láb oldalraengedése hátonfekvésben.


Íme egy otthoni edzéslehetőség:

[link]


Ez pedig a különböző edzésfelépítésekről szól:

[link]

2017. márc. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sasprés=hasprés

Éljenek a sasok :-)

2017. márc. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!