Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rossz (térd) ízületekkel...

Rossz (térd) ízületekkel milyen gyakorlatokat lehet csinálni, ami nem ártalmas?

Figyelt kérdés

Barátom ízületei nem túl jók, kattog, fáj neki. Mióta vett egy jó cipőt és talpbetétet, azóta javult neki, de edzeni nem mer, mert fél, hogy csak kárt tesz magában. Orvosnál volt, azt mondta neki, hogy "hát ez ilyen". Természetesen felkeres majd másik orvost is.

Szerintetek merjen így edzeni, sportolni, vagy hanyagolja amíg nem volt orvosnál? 24 éves

Köszönöm a válaszokat!



2017. febr. 15. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
szedjen glükozamint folyamatosan 1 évig,pl scitec arthroxon és guggoljon saját testsúllyal.
2017. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Edzzen hangos zenével, akkor nem hallatszik, amúgy meg komoly bemelegítés megoldja sokszor ezt...
2017. febr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

izületvédő + nagyon alapos bemelegités

nekem ez segitett, nekem is kattogot, minél több súlyt használtam, annál jobban fájt ezért megmaradtam a 10ismétlésnél, és egy idő után megszokta,az izületvédőnek is kell idő

végülis ennyi,ja és fizioterapeutához kell menni nem orvoshoz

2017. febr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Az ízületek valóban gyakran kattoghatnak, ropoghatnak, ami nem indokolja a mozgás kerülését, de ha ez fájdalommal jár, akkor érdemes alaposabban utána nézni, hogy miért és pontosabban hol húzódik meg ez a fájdalom. Könnyebb edzést mindenképp megprobálhat, tesztelje le, tapasztalja ki, hogy mire jelentkezik fájdalom, vagy többszöri ismétetlésre múlik-e, figyelje meg a mozgását, gyűjtsön róla információt, így egyedül is megpróbálhat ötletelni, hogy hogyan lenne érdemes változtatni az adott gyakorlaton, hogy fájdalommentes legyen. Amennyiben nem boldogul, akkor konzultáljon gyógytornásszal és ő segít ezeket megoldani.


Üdvözlettel,

Szabó Klára, gyógytornász

2017. márc. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!