Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túlsúllyal futás, tényleg...

Túlsúllyal futás, tényleg ennyire ártalmas?

Figyelt kérdés
Régebben triatlonoztam és most újra kezdő vagyok futás terén. Látszik, hogy kerek vagyok, van egy kis hasam, popsim, és nagyok (90E) a melleim (ami inkább teher). 173 cmhez 80 kg vagy. Arányosan nézek ki, ezért hiúságból sosem tartottam magam elhízottnak amióta nem edzem. Nyárra szeretnék nádszál kisasszony lenni. Elmentem futni, 10kmrel kezdtem,és így tovább, majd beépítettem Rubint Réka 20 perces tornát is mindennapra. Próbálok normálisan ch szegényen étkezni. Ma viszont csináltam egy BMI indexet, és 27 lett. Ez túlsúlyos. Teljesen kiakadtam. Szerintetek lehet valami baja a térdeimnek ha ennyi kilóval továbbra is nagyobb távokat kocogok?

2015. ápr. 18. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta járok futni, 70-80 kilóval. Az egy dolog, hogy nem bírom leadni, viszont a térdeimnek semmi baja. Egyszer-kétszer volt olyan az elején, hogy elkezdett fájni, akkor megálltam, nem erőltettem.

Szerintem ha odafigyelsz, nagy bajod nem lehet. Jó cipőt vegyél, és ha lehet, ne aszfalton fuss.

2015. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!