Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan csináljam a testépítést...

Hogyan csináljam a testépítést? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok !!!


Igazából Decembertől szeretném elkezdeni a gyúrást hétköznapi szóval :D


Ahol most élek itt igazából két konditerem van (város két szélén kb). Az én felépítésem kb úgy néz ki hogy 176 cm vagyok kb és 74 kiló. Nem akarok nagy izmokat inkább egy kicsit jobb/szebb szálkásabb testet.Mivel havi bérletet veszek így heti 2 alkalommal tudnék menni.


Ti mit tanácsoltok??? Én ilyen fehérje port meg mit tudom én milyen táplálék kiegészítőket nem akarok szedni mert hülyeség szerintem :D Ezek nélkül is menni fog? Mennyire számít az hogy mit eszek és mennyit??? Új étrendet azért nem szeretnék bevállalni.


Ja meg ez ilyen általános kérdés...az addig oké hogy én havi bérletet veszek majd de én igényelhetek magam mellé egy ilyen edzőt vagy segítőt aki igazából felügyel és nézi hogy mit hogyan csinálok???



2016. nov. 21. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

edző az plusz pénze, amúgy ne te mondd már meg hogy mi hülyeség meg mi nem, ha még nem is foglalkoztál a dologgal:)

ami neked kell az egy tömegnövelő étrend, 74kilóhoz ez úgy néz ki hogy 150g fehérje, 300g szénhidrát, 80g zsir, ha nem jön a tömeg akkor a szénhidrátot,zsirt emelheted tetszés szerint, emellett alvás,vitaminok,rostok,ásványi anyagok,stressz szint, ezek mind számitanak a fejlődés menetében

heti 2 edzés elég kevés, 3ra azt mondanám hogy az jó, bár heti 3 és heti 2 esetén is teljes test edzést ajánlok

fekvenyomás

evezés

guggolás

mellről nyomás

vállvonogatás

bicepsz curl

csigán letolás


izomcsoportonként 6-8sorozat 5-8 ismétléssel, bár eleinte mehet több ismétlés is(8-12) és persze mindig egy bemelegitő sorozattal kezdj ami kevés súly sok ismétlés(15-20)

edzés előtt bemelegités izületek+nyújtás, edzés után is nyújtás

2016. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jaj.

Nyilván fontos az étrend, eleve az egészséghez, de ha rendesen akarsz fejlődni, a gyúráshoz nagyon. A szálkásításhoz is.

Ha már nekiállsz és bérletet is veszel, ne hanyagold már el a legfontosabbat...

2016. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló:


Havi bérletben heti 2 alkalom van, ezzel nem tudok mit csinálni...nekem a 3 alkalom is jó lenne de ha nekik így van akkor ok. A fehérje porról meg annyit hogy konkrét példa rá, egyik évfolyam társam tömi magába a fehérje port viszont nem edz rá semennyit és úgy néz ki mintha a karjai fel lennének puffadva. Nem azt mondom hogy hülyeség de én még nem akarok ilyen dolgokat.

2016. nov. 21. 16:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Végem..:D
2016. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

december 1. vagy december 31?

csak hogy be tudom-e gépelni addig?

2016. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, a fehérjétől nem puffadsz fel automatikusan... Ha étel, ha por. De ha félsz a portól, egyél csak ételt, sokan így csináljuk. De legyen elég fehérje, mert anélkül nem fog menni. Kalóriadeficit, ha szálkásítani (zsírt veszteni) akarsz, többlet, ha izmosodni (kezdőként szálkásításkor is megy kicsit).


Heti 2 teljes testes edzés se lesz rossz. 3-mal szoktuk kezdeni, viszonylag ritka, hogy valakinek több kelljen regenerálódáshoz, de 2 is megteszi. Vagy edzhetsz valamit otthon is.

2016. nov. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A fehérje porról meg annyit hogy konkrét példa rá, egyik évfolyam társam tömi magába a fehérje port viszont nem edz rá semennyit"


ez kb ugyanaz mintha megenne egy csomó natúr csirkét ami szintén fehérjéből áll(persze a proteinporban vannak adalékanyagok de az nem okoz ilyet miről te irsz) az évfolyamtársad karjai azért puffadtak mert dagadt, minden ember dagadt ha zabál és punnyad, mindegy hogy fehérjét nyom magába,csirkemellet vagy chipset, kalóriaplusz+no edzés=zsirhozam

elsőválaszoló

2016. nov. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
de mindegy, a lényeg hogy nem szükséges semmilyen tápkieg, de étrend nélkül ne várj hipertrófiát(jó testet)
2016. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem vagyok dagadt ahogy le is írtam mivel 176 cm-hez csak 73 kiló párosul ;) Az én elképzelésem vagyis vágyam az egy izmosabb kar és egy kockás has. Gondolom nálam okosabbak úgyis megmondják de akkor elsőnek tömegelni kellene és utána szálkásítani vagy jó ez a 73 kiló kb és akkor egyből gyúrás és hagy alakuljon az a has meg kar???
2016. nov. 21. 17:05
 10/11 anonim ***** válasza:

olvasd el a sárga kapszulát aztán gyere vissza mer agyvérzést kapok:')

bár kezdhettem volna ezzel :/

elsőválaszoló

2016. nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!