Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés segítség?

Edzés segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves vagyok, 180cm magas és 73kg jelenleg. Január óta edzem és egyébként sok barátom mondja h látszik is, hogy edzem. De azért lenne kérdésem. Szval jelenleg 4 napot edzek egy héten:

1. nap: mell, bicepsz, has

2. nap: láb, vádli, alsó hát (deadlift-ből adódóan)

3. nap: hát, vádli, has

4. nap: váll, tricepsz, alsó hát (hiperhajlítás)

Januártól májusig teljes testes edzést végeztem, nagyon szerettem azt is, de ki szerettem volna próbálni mást is. Igazából nem tudom h melyik a hatékonyabb edzésmódszer, viszont a jelenlegit nagyon szeretem, kiváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalaitokra.

A másik kérdésem táplálkozással kapcsolatos, tegnaptól kezdve eszem úgy ahogy "kéne", úgymond tisztán. Természetesen tömegnövelés egyelőre a célom, nincs annyira sok izom rajtam, bár mások meg mást mondanak, nah nem is ez a lényeg. Szval tömegnöveléskor is érdemes teljesen tisztán enni, vagy esetleg itt h ha esetleg eszek egy nap pizzát v gyrost akkor az nem olyan huuu de nagy probléma?

Más tanácsokat is elfogadok nagyon szivesen. :)



2016. aug. 23. 14:19
 1/5 Cortez70 ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények ebben is. Sok ember szerint naturálban mindig jobb a teljes testes edzés. Szerintem jó az osztott is, az enyém is hasonló, mint amit írtál. Neked kell kitapasztalni, hogy mi jön be nálad. Én időnként váltok 4 napos kétfelé bontottra.

Kaja: mehet néha tömegeléskor pizza, hamburger, bármi. Belefér.

2016. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A 4 napos kétfelé bontottat úgy érted, h felsőtest, alsótest?

2016. aug. 23. 14:57
 3/5 Cortez70 ***** válasza:
Úgyis lehet. De nálam: mell-hát-váll. Másik nap: láb-kar.
2016. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 donmogyoróscsirke ***** válasza:
Egyetértek Cortezzel! És ezt tényleg neked kell kitapasztalnod! Én idestova 5 éve bohóckodom ( nevezzük edzésnek), próbáltam már olyat hogy minden nap egész testes edzés, minden nap más, és felbontva. Úgy is hogy 2 nap 1 pihenő rendszer, és egyéb módokon. Próbálgasd és feszegesd a határaidat, ennyi idősen ha gyorsan látszik az eredmény, akkor jó úton haladsz, de nem kell megijedni, valahol félúton majd belassul az egész. Onnantól kitartás kérdése. Pizza minden mehet tömegeléskor, de azért mértékkel :D
2016. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. aug. 23. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!