Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Endomorf testalkatomból...

Endomorf testalkatomból hogyan tudom a legtöbbet kihozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves fiú vagyok. 181-2 cm körülvagyok, 75-6 kg. Már egy ideje eddzek teremben,de nem a legrendszeresebben, és nem vettem elég komolyan a dolgot. Viszont szeretnék a dolog nyakára lépni, és amennyire a lehetőségeim engedik az étkezésre is odafigyelnék. Testalkatomban egyértelműen megjelenik az endomorf jelleg, és emelett a mezomorf. Ektomorf majdhogynem 0.

A testépítés alapjaival nagyjából tisztában vagyok. Mivel már nem vagyok kezdő, ezért bátorkodtam nézni egy "haladó" edzéstervet.

Ez szerintetek oké lenne?

[link]


Olyan problémám lenne még, hogy fiú létemre, szélesnek érzem a csípőmet, ami nagyon ront az arányaimon, habár mostanra megerősödött a vállam annyira hogy szélesebb legyen, de a széles csípő így is ront a dolgokon. Ezen nem hiszem hogy tudnék változtatni, csak úgy hogyha az azon a tájékon (fenék, combok, csípő) lerakódott zsírt le tudnám adni.

Ezért szeretnék az étkezésre is odafigyelni. Első körben az mennyit jelentene, ha a cukros üdítőket, kenyért, illetve a sok szénhidrátot tartalmazó dolgokat minimálisra csökkenteném? Szerencsére viszonylag sok húst tudok enni, ezért a fehérje bevitel szerintem meg van. Emellett valami tanácsot tudtok adni?


A testalakatomhoz hozzátenném, hogy nagyon érdekes, mert tényleg az alsó testem nem a legférFiasabb, de például a hátamra elég sok izmot fel tudtam szedni, úgy hogy alig tudok megcsinálni 1-2 húzódzkodást. A bátyám aki már régebb óta eddz, de erőteljesen ektomorf is csodálkozik, meg irigykedik hogy lehet ilyen izmos a hátam. Másik dolog, hogy sokan mondják hogy nagyon vékony vagyok, és ilyenkor furán érzem magam, mert ha látnának ruha nélkül, akkor lehet csodálkoznának az "adottságaimon".

Azt még elmondanám, hogy annyira nem vészes a helyzetem. Összeségében talán átlagosnak mondható a kinézetem.

Szóval, végül is a kérdésem, hogy ebből a testalkatból hogyan lehetne a legtöbbet kihozni? Illetve lehet-e egyeltalán, nem egy testépítő állat, de egy jó fizikumot kihozni?


Előre is köszönöm.



2016. aug. 23. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:

nincsenek testalkatok.


egyél sokat, edz keményen és szabályosan, aludj sokat, és kész, többet nem tudsz tenni a cél érdekében

2016. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szeles csipovel nem lehet sokat kezdeni ez genetika. Kell egy etrend celodnak megfeleloen kaloria pluszba illetve minuszba attolfuggoen hogy fogyni vagy izkosodni akarsz. Meg egy edzes terv. Testsuly kilonkent 2feherje 1zsir es kezd 4chrol ha jonnek a kilok akkor hagyd ha nem akkor emelj ha sokjon akkor vegyel visszabelole. Ha dieta akkor meg 2feherje 0,5zsir meg 2,5chrol indulj es ugyan az mint ezelott
2016. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nagy váll és hát elviszi a széles csipőt.


[link]

2016. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!