Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha 65kg-al evezek, akkor...

Ha 65kg-al evezek, akkor használjak övet?

Figyelt kérdés
Miért rossz az öv?
2016. aug. 18. 17:09
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Mi a külömbség a 2 fogás között? Szerintem azért fáj, mert hasi sérvem van, nem edzek hasra és nem rég kezdtem el fehúzni, mert előtte nem csináltam, még hiperhajlítást se.
2016. aug. 18. 18:38
 22/22 anonim ***** válasza:

Az öv egyáltalán nem rossz és nincs olyan, hogy csak egy adott súly elérése után használhatsz övet. Ez egy baromi régi tévhit, mint ahogy az is, hogy ha övet használsz akkor nem fejlődik a törzsed.

Az övet alapvetően az úgynevezett Vasalva manouver megtámogatására használják. Ezzel a légzéstechnikával, ami az elemelés és a guggolás alapjának is része, az öv plusz stabilitást ad a gerincnek, a hasfalnak, a derék és a hát merevítő izmainak, ezért nagyobb súly használatára vagy képes. Evezésnél bár feszesen tartod a hasfalad, nincs Vasalva, ezért az öv bár segíthet egy kicsit, de koránt sem annyira hatékony.

Ha az evezésnél fáj a derekad, akkor vagy eleve rossz a tartásod (rossz a technika) vagy gyenge a hátad az adott súlyhoz. Előbbi esetben meg kell tanulni a gyakorlatot helyesen végezni, utóbbi esetben deload és erősíteni kell a hátad akár kiegészítő gyakorlatokkal is. Az öv itt nem fog segíteni.

2016. aug. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!