Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez jó edzésnek számít?

Akos000 kérdése:

Ez jó edzésnek számít?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 1 hónapja járok konditerembe, az előtt sokat edzettem otthon, 87 kg vagyok és 190 cm, hártha ez is számít. Ezeket csinálom heti 5 ször: 12 perc futás, 10 es sebességen; 5x8 tárogatás 10 kg mos súlyzókkal; 5x8 fekvenyomás, 15 kg tárcsával; 5x12 fűrészelés 10 kg os súlyzóval; 5x12 tricepsz gyakorlat (tricepszel emelgetem magamat); 5x10 váll (mind a 2 kezembe megfogok egy 10 kg os súlyzót és vízszintesen felnyomom és le); 5x8 bicepsz scottpadon 15 kg mal; 5x 15 vádlinyomás 25 kg mal; 5x10 combnyomás 50 kg mal; 5x 12 hát 35kg mal (ülve a rudat a tarkómhoz húzom); 5x12 törzsemelés 5 kg mal; és végül 85-90 felülés. Ez jó edzés számomra? Első sorban el szeretném érni a 75 kg mot és izmosabb szeretnék lenni. Kritikát elfogadok, és ha van valami amit ajánlotok (új gyakorlat, étrend, esetleg az hogy rendszerezzem az edzéseket és ne mindig mindent egyszerre) akkor azt szívesen meghallgatom :)

2016. jún. 27. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Jol haladsz sztem. Egy par gyakorlatot meg bedobnek az egyenletbe: Huzodzkodas, tolodzkodas, guggolas, kitores es felhuzas.


De elotte nezz mindegyiknek utana hogy helyesen csinald oket! Foleg a felhuzasnal!

2016. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :) Most meg is nézem hogy ezekethogyan kell, és még kifelejtettem hogy csuklyás izom gyakorlatot is csinálok :D
2016. jún. 28. 11:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Megnéztem őket :) De a felhúzást ilyen fiatalon nem nagyon merem, nehogy sérülés legyen a vége :D
2016. jún. 28. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!