Miért szokták abban mérni az erőt, hogy ki hány fekvőtámaszt, vagy húzódzkodást képes megcsinálni?
Szokták abban is, viszont kérlek válaszolj meg nekem egy kérdést: te mikor éreznéd magas erősnek, ha minden erődet beleadva meg tudod emelni Pistát és Józsefet, egyszerre, akik közben egy-egy 20kg-os márványtömböt szorongatnak, vagy akkor, ha 40-50kg-os zsákok hadát kell elhurcolnod A-ból B-be, segítve ezzel családtagodat/rokonodat/haverodat az építkezésben?
Önmagában persze, attól is erős vagy, ha meg tudsz mozgatni 200 kilót, csak nem életszerű. Szerencsére ennek is létezik egy külön kategória. Erősembertől meg pl. nem fognak fekvőtámaszokat kérni.
Most arra gondolsz, amit suliban szoktak csináltatni a gyerekekkel?
Ezeke a gyakorlatok elég balesetveszélyesek egy kezdő számára. Csak nézd meg a felhúzást. Rosszul csinálja valaki, olyan sérvet kap, hogy az életbe nem jön helyre.
Amikor egy-egy gyakorlatot elsajátítasz, akkor nem csak az erőd növekszik, hanem a mozdulatok is "beidegződnek", letisztulnak. Sokkal hatékonyabban fogod használni az izmaidat - tehát nem csak fizikailag erősödsz meg, nem csak az izom lesz rajtad több, hanem a gyakorlás miatt az izomzatodat sokkal hatékonyabban fogod használni.
És ez minden gyakorlatra igaz, ezért nem feltétlen igazságos, hogy fekvenyomót húzódzkodtatnak, a szabadtéri kondiparkok tornászait meg súlyt emeltetik. Ha élesbe' megy az efféle farokméregetés, akkor egyezzetek meg abban, hogy 1 hónap múlva mindenki végez mindenféle gyakorlatot, aztán összenézitek az eredményeket. Az 1 hónap alatt rá lehet készülni célzottan az addig idegen gyakorlatokra is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!