Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljesen kezdőnek mit javasolt...

Teljesen kezdőnek mit javasoltok? (Edzés, protein stb. )

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,72 kg, teljesen átlagos testalkattal (sőt genetikailag még talán szolidan izmos is ahhoz képest hogy nem edzek semmit). Nyáron mivel több időm lesz, elhatároztam hogy nekilátok az edzésnek. Heti 2x súlyzós, 2x saját testsúlyos edzést terveztem, hétvégén futás/állóképességjavítással. Ez a megoszlás célravezető lehet-e, ha az elsődleges céljaim az erőnlét fejlesztése, illetve természetesen az látványosan izmosabb test elérése? Egy évig szeretném ezt így csinálni, ennyi idő alatt alatt szereték komolyabb eredményeket elérni ezekben. Külön étrendet testalkatom miatt (mivel nem akarok fogyni) nem állítottam össze, de edzések uán plussz proteinshake-kel dobnám meg a fehérjebevitelemet. Nem igazán értek hozzá, aki jártasabb tudna véleményt mondani, tanácsot, tippeket adni?

2016. máj. 9. 21:47
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
Ha az izom- és az erőnövelés a cél akkor heti 3 napos teljes testes komoly súlyzós edzésed legyen és ahhoz menjen heti pár kardio edzés. Legyen meg a napi kb 2g xttkg fehérjebeviteled, zsírból 1g xttkg. Ch meg annyi, hogy tudj fejlődni, ez egyénfüggő. Olvasd el a sárga kapszula című kis könyvet. Keress rá neten. És a powerbuilder oldalon is olvasgass.
2016. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eddig soha nem edzettél rendszeresen, de most egyből belevetnéd magadat a mélyvízbe...

Ha csak heti 1* de rendszeresen egy teljes test edzéssel leedzenél, már azzal sokkal előr3bb lennél, mintha nem edzel és már az is javítana az erőnléteden...

A heti 2* súlyzós 2* saját súlyost csak aazért tartom hülyeségnek, mert egyrészt, semmi értelme ketté bontani, 1 edzésen bellül simán csinálhatsz saját súlyos és súlyzós gyakorlatokat is... Másrészt meg így akarva akaratlanul is de ráedzenél izomcsoportokra regenerációs időn bellül, amivel meg csak hátráltatod magad...

Olvasd el a sárga kapszulát, az egy ebook, minimum azt...

Valamint, vagy fogadd meg Cortez bácsi tanácsát, vagy keress egy rendes saját súlyos edzést... Döntsd el melyiket szeretnéd, de mondom akár mehet egyszerre a kettő, mell napomon nekem is van fekvőtámasz, hát napomon meg híg meg zászló krzdemény...

Nem kell ketté bontani, az edzés az edzés... Legyen az súllyal vagy súly nélkül... A szervezeted nem tudja, hogy egy vasdarabbal terheled, vagy a saját súlyoddal...

Sőt még kettlebelles swing és szakítás is van minden bemelegítésemben és levezetésemben, persze kis súllyal...

2016. máj. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ta másik meg, hogy minek ezzel várni a nyári szünetig? Már nem azért, de azt írod, hogy 1 évig csinálnád... Nem 1 évig kell edzeni, hanem hátralevő életedben... + ha most kifogás a suli, akkor akkor meg majd kifogás lesz más... Pl ma melegem van...

Ha edzeni akarsz, kezdd ma, nem kell halogatni.

2016. máj. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most a térdeim nagyon szarok, nemsokára megyek majd orvoshoz vele, de nyáriszünetig pihentetni akarom őket hogy rendesen rendbe jöjjenek. Legszivesebben már most nekilátnék hidd el :)
2016. máj. 10. 10:59
 5/5 Cortez70 ***** válasza:
Felsőtestre tudsz edzeni addig is.
2016. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!