Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi lesz ha nem lábazok?

Mi lesz ha nem lábazok?

Figyelt kérdés
Már 4 hónapja edzek és egész jól megy. Fekve 70 kimegy, bicepsz 32,5 kiló, mellről nyomás 40 kiló. Szerintem ez annyira nem rossz. A súlyom 65 kiló, tehát többet nyomok fekve, mint amennyi vagyok. Evezést 55 kilóval csinálom. Lábazni lábazgattam, de elhanyagoltam, szóval olyan 20-30 kilóval szériáznék talán. Annyira nem látom kárát egyébként, mert futok. Biztos kevés rá a futás, én elhiszem, de futni jobban szeretek, mint befeküdni a lábgépbe vagy guggolgatni. Lehet valami következménye hobbi szinten, elüthet nagyon a felsőtestemtől vagy sem? Meg egyébként nem tömegelek, hanem súlytartó étrendem van, mert nem akarok plusz izmot felszedni, csak a felsőtestem erejét akarom növelni.

2016. márc. 18. 15:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Gyerekek eleve ott kezdődnek a gondok, hogy nekem muszáj futni, hogy legyen állóképességem. A másik, hogy van heti 7-8 edzés muay thai edzésem, szóval én max. két napot megyek konditerembe és teljes testes edzést csinálok. Lábat edzeni tényleg nem bírok, mert ha rendesen guggolnék és vádliznék, akkor nem bírnék futni sem, mert egyszerűen nem tudok három napokat pihenni meg ilyenek. 2-4 alkalommal megyek futni, mikor hogy jön ki. És mindig erőn felül futok, mindig többet. A másik meg hogy tényleg belassított. Nem tudtam úgy robbanni a sprintben, két másodpercet rontottam.

Valaki még azért is rakosgatja a képeket a pálcika lábú emberről, de nem értem, hogy vág ide amikor nem növelek tömeget, tehát nem tud kiizmosodni a felsőtestem annyira, hogy elhúzzon a lábamtól. Én csak annyira lettem volna kíváncsi, hogy lehet-e valami más hatása a nem lábazásnak.

A súlyokról meg annyit, hogy a fekvenyomás az egy ismétléses maximum volt, szériázni úgy 50-60 kilóval szoktam, ez kedv függő. Bicepsz az széria súly, 3x8. Szabályosan megy, rángatás nélkül. Van amikor csak egy szériát csinálok, akkor 15x emelem fel. Mellről nyomás is egy ismétléses maximum. Ott 30-35 kiló a széria, ez is kedv függő, hogy mikor melyik. Evezés 55 kilóval az 4db ismétlés, mert evezni és fekvenyomni piramisban szoktam. Kis súlytól megyek a nagyobbak felé, csökkentve az ismétlést. A kivitelezés szabályos, mert a thai-boksz teremben csinálom, az edzőmet meg megkérem amikor ráér, hogy nézze a kivitelezést. Ő egyébként ért a testépítéshez is, számtalan embernek segített izomtömeget növelni vagy lefogyni. Az meg nem érdekel, hogy Cortez szerint mi a gyerek súly, azt is nézni kellene, hogy 60-65 kiló vagyok és ahhoz mérni. Meg azt is nézni kellene, hogy 4 hónap edzés után, heti 2 alkalommal. Annyira nem szar ez a fekvenyomás, mert max 90 kilót tudnék kinyomni ekkora testsúllyal. Korábban olvastam, hogy a testsúly 1,5 szeresét lehet kinyomni fekve. Nekem meg még 20 kiló kell. Az is meg is lesz szerintem 1-2 év múlva. Izomtömeget meg nem akarok növelni, mert azzal ugrana a súlycsoport.

2016. márc. 18. 19:26
 12/22 Cortez70 ***** válasza:
35%
Te kérdezted a dolgokat, a választ megkaptad. Arcoskodtál, hogy erős vagy, pedig nem vagy még az. Ennyi.
2016. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Ekkora testsúllyal nem is leszek olyan erős, mint egy 80-100 kilós. Azt is kell nézni. És nem arcoskodtam. Úgy látszik relatív, hogy kinek mi az arcoskodás.

De látom azért érdembeli válasz nem jött, csak egy képet kaptam egy pálcika lábú paliról meg, hogy gyereksúlyokkal erőlködök.

2016. márc. 18. 19:36
 14/22 Cortez70 ***** válasza:
35%
Kaptál választ. Szarul fogsz kinézni gyenge lábakkal és lemondasz a kemény lábedzés okozta hormontermelésről is. Nem vágod, ugye?
2016. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva: nem leszel rokkant, nem leszel szifiliszes, nem leszel náthás, csak azért, mert nem lábazol. És világvége sem lesz ettől, max ha kitör az atomháború, de erre reméljük, hogy nem kerül sor.
2016. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Kösz, ember. Nem lett volna egyszerűbb ennyit beírni?
2016. márc. 18. 19:46
 17/22 Cortez70 ***** válasza:
26%
Nem.
2016. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nem baj, én is szeretlek titeket. :D
2016. márc. 18. 20:01
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem vágja, csak azért jött, hogy megerősítsük a saját meséjét, mely szerint ő nem lábazik, mert...*tökmindegymiért*...és ez így jó.
2016. márc. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogyha van tucatnyi 80-90+ kilós muay thai harcos, akkor mi értelme van 60 kilón küszködni?
2016. márc. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!