Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen étrend-kiegészítőket...

Milyen étrend-kiegészítőket ajánlatok?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem súlyzós edzéseket. Tavaly váltottam életmódot, diéta + sport, akkor kiegészítők nélkül. Kb. 2-3 hónapja járok terembe, emellett most megkezdődött a bringaszezon.

Elkezdtem fehérjeturmixot inni (egyelőre csak edzés után), más kiegészítőt nem eszek, nem szedek.

Célom: egy egészséges, szép női test. Zsírégetés, mellette izom felszedése (egyelőre kezdő effektus szépen működik.

Csak nem tudom, kellene-e a fehérje mellé valami?

Az étrendem kiegyensúlyozott, így kell mellé valamilyen vitamin?

Ezzel szemezgetek, vélemények?

[link]


Vagy esetleg milyen vitamint lenne érdemes szednem, ami árban is baráti, és el is lát a szükséges mennyiségekkel?


Illetve: 43 éves vagyok, az életemnek a felét túlsúlyosként éltem át. A teher cipelése az ízületeimnek kissé betett, mióta fogytam, rengeteget javult. Gyakorlatilag már nem fájnak, a súlyzós edzést is bírják.

Így érdemes költenem valamilyen ízületvédőre? Ha igen, mit ajánlotok? Esetleg kollagéntartalmút, segítségként pluszban a bőrömnek is?

Vagy felesleges pénzkiadás lenne?


Szeretném minél olcsóbban kihozni a dolgokat, de nem szeretném, ha valamilyen hiány betenne... szóval csak úgy reálisan.


Köszönök minden választ előre is.


2016. márc. 12. 10:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Végülis, ha a fehérjeturmixot elhagyom, annak az árával kiegészítve már kijön a komplett vitamincsomag...

Csak amióta eszem a fehérjét edzés után, azóta nincs izomlázam harmadnap... bár ez lehet, csak véletlen egybeesés, és semmi összefüggés.


Szóval, ami a lényeg: max 8 ezret tudok havonta erre költeni (és ez nagyon-nagyon max!). Ebben fehérje, vitamin, mindennek benne kell lennie!

2016. márc. 12. 12:19
 12/13 anonim ***** válasza:

Én nem mondanék le a fehérjéről.

Nekem az a "csúcspontja" a napomnak, nem eszek csokit, édességet, pékárut, nekem a fehérje shake-em a desszertem.

Próbáltam már elhagyni, de a csokis/vaníliás ízt egy idő után mindig kívánom és előbb-utóbb veszek valami cukros sz4rt, akkor inkább már legyen valami tápanyagtartalma is annak, amit megeszek.


Egy alap multivitamin kiegészítve C-vitaminnal, kalcium-magnéziummal és omega3-mal kijön napi 100.- Ftból, az 3 ezer egy hónapban, a maradék 5 ezerből bőven kijön a fehérje.

2016. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolsó? A csúcspontja? Hát ezert főleg nem szempont.
2016. márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!