Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az eredmény jó genetikára...

Ez az eredmény jó genetikára tesz tanúbizonyságot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1,5 hónapja vágtam bele a súlyzós edzésbe, úgy hogy előtte nagyon sokat művelődtem a témában ismerősöktől, és az internetről.Tehát úgy kezdtem bele, hogy a kaja perfektül belőve, és a gyakorlatok helyes végrehajtása teljesen beleégetve az agyba.

Már nagyon régóta el szerettem volna kezdeni, és az volt a rögeszmém, ha elkezdem 100% al vágjak bele.

Ez előtt konkrétan semmilyen jellegű mozgást/sportot nem űztem.A magasságom 180cm, rövid felsőtest, hosszú végtagok.


Kaja: -2,5 g protein/tskg/nap ebből kb 20% turmix

-5,5 g szénhidrát/tskg/nap

-6 étkezés egy nap


Edzés: Heti 5 alkalom 1,5 órás edzés nagyrészt alap, szabadsúlyos, tömegnövelő gyakorlatok.


Tehát a lényeg, hogy 68 kilóról kezdtem, jelenleg 74 vagyok kereken.A külsőmön egyértelműen meglátszik a változás még saját magam szemszögéből is, és az összes rokon észrevette, és említette.(szélesebb vállak, domborúbb mellkas, vastagabb comb, nyak)

Tudom hogy az elején robbanásszerűen fejlődik az ember, de mégis kicsit drasztikusnak tűnik.Tehát elmondhatjuk hogy a genetikám az izomépítéshez jó?


18 éves vagyok, teljesen stresszmentes kiegyensúlyozott életet élek, naponta alszok 7-8 órát, a teremben mindig a maxot nyújtom magamhoz mérten.



2016. márc. 10. 01:51
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

ami lemaradt, a tápkieg:


-100 wpp fehérje (edzés után 35g protein)

-dextróz (edzés után 60g gyors ch)

-multivitamin

-1000 mg c vitamin

-halolaj kapszula

-d vitamin (orvos írta)

2016. márc. 10. 01:55
 2/23 anonim ***** válasza:
Esetleg nem fogy egy kis danabol? Mert pont 2.5x annyit edzel mint kene
2016. márc. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Tetszik, hogy akik leírják, hogy az étrendjük perfekt, 100%, hogy nem írják le mennyi zsírt fogyasztanak...
2016. márc. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ami biztos, h 6 hét alatt nem szedtél fel 6 kiló izmot, inkább egyet, meg jól bevizesedtél amitől nagyobbnak nézel ki.
2016. márc. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
1.5 hónap alatt 6kg növekedés tényleg sok. Ennek jelentősebb része víz meg zsír. Persze ha naturál vagy.
2016. márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#2 Ezt a választ nem tudom hova tenni, ne haragudj.Tudom mi az a dana, de a másik része egyszerűen érthetetlen.


#3 Esetleg feltehetted volna a kérdést: "Mennyi zsírt

fogyasztasz?".Nem lenne jobb érzés kommunikálni másokkal ahelyett hogy flegmán idehánysz valamit?Tehát naponta úgy 0,6g zsírt fogyasztok/tskg(tojás, lenmagolaj,omega3,néha hal,húsokon lévő étolaj)


#4 Igen ez egészen biztos, hiszen tömegnövelek naturál módon, és mint tudjuk szárazon nem épül be izom.Viszont az is egészen biztos, hogy feljött rám durván 5 kg testtömeg.


#5 Igen, természetesen naturál vagyok, hiszen most kezdtem edzeni.Viszont az biztos, hogy ennek a durván 5 kg nak jelentős része nem zsír, hiszen ügyelek a makrotápanyag bevitelemre, és jött rám ugyan zsír(természetesen), de nem túl sok.Viszont hogy bevizesedtem az biztos, erről egy kedves hozzáértő ismerősöm már beszélt nekem.

2016. márc. 10. 13:48
 7/23 anonim ***** válasza:

"Viszont az biztos, hogy ennek a durván 5 kg nak jelentős része nem zsír, hiszen ügyelek a makrotápanyag bevitelemre,"


Pedig a nagy része zsír + víz lesz. 1.5 hónap alatt 1-2 kg izomnál nem kell többre számítani az elején sem. Feltételezzük, hogy jó a genetikád és a kaja is, szóval max 2. Egyébként szerintem sok lesz a ch és a fehérje is kicsit.

2016. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ja egyébként rendesen fölé lőttél a makróknak. Tök fölösleges 2.5xtskg fehérjét meg ennyi ch-t enned. Főleg 68 kilósan de még így is sok. Így csak zsíros leszel.
2016. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy próbáltok jó irányba terelni.És mit ajánlanátok makrók szempontjából?

Azért tettem rá mindkettőre kicsit, mert mikor elkezdtem edzeni nagyon sovány voltam, már-már betegesen is.

2016. márc. 10. 14:53
 10/23 A kérdező kommentje:
egyébként furcsállom ezt a kijelentést hogy sok a 2,5 protein/tskg, mert úgy tudtam egy tapasztalt havertól, hogy igazából ezzel nem lehet fölé lőni.
2016. márc. 10. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!