Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan erősítsem gyenge...

Hogyan erősítsem gyenge bicepszemet?

Figyelt kérdés

(újra)kezdő "testépítőtanonc" vagyok. Mondhatni a nulláról kezdem újra. Évekkel ezelőtt már sportoltam ezen a területen,ám azóta gyenge és kövér lettem...

Van egy problémám,ami régen is jelen volt és nem tudtam átlendülni rajta:

A bicepszezésnél feladja a karom...egyszerűen a felfelé húzásnál egy idő után már az ív közepén megáll a karom és feljebb nem bírom emelni,csak max tartani. Mivel kezdő vagyok,ez már a rúddal megtörténik... régen is így volt,sőt nagyon lassan is nőtt.

Próbáljam tovább a rúddal és a kis szabad-súlyokkal apránként, türelmesen feljebb tornázni az ismétlésszámot?


Köszönöm a segítséget!


25/F


2016. márc. 1. 21:02
 1/8 anonim válasza:
úgy ahogy mondod, szépen apránként felfele, olyan súlyt válassz, amellyel 6-8-10 ismétlést, szabályosan végre tudsz hajtani!
2016. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En 12 vel kezdtem es 18-19 kgnal jarok lehet nem sok de ha cedric mcmilan megteheti hogy 12 kgmal bicepszezik akkor mas is
2016. márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
En inkabb 20 ismetlest mondanek de te dontesz
2016. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha rúddal sem megy, kézisúlyzó, amivel megy a normális ismétlésszám.
2016. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bicepsznél nekem soknak tűnik a 20, de kinek mi jön be.


Milyen nehéz az a rúd, hogy nem megy?


De akkor fogj egy elég könnyű kézi súlyzót (én egyelőre mindig duplán csinálom, milyen lenne már nekikészülni, akár nekitámasztani a karom a lábamnak s felemelni a bébisúlyt... de kinek mi jön be, újfent), amivel képes vagy azért egypár (min. 6) ismétlésre. S majd növeld a súlyt. Ez nekem elég evidens, mégis hogyan lehetne másképp?


Újrakezdőnek jó, a régi, bár azóta elvesztett izommennyiséget könnyebb visszaépíteni, mint újakat összehozni...

2016. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Türelmesen, lassan.
2016. márc. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan iktathatsz be gépes gyakot is, sőt, olyat is csinálhatsz akár gépen is, mint a 21-ezés. Külön is adsz neki terhelést minden mozgástartományban. Amíg nem megy rúddal, csigán is csinálhatod. Valamint csinálj kalapács bicepszet is kézi súlyzóval.

Nem vagyunk egyformák, húzódszkodni se tud a terembe járók 80%-a egyből, én se tudtam, amíg nem ment, csigán húztam le "helyette". Idő kell neki.

2016. márc. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát az biztos,hogy felhúzni még egy darabig nem fogom tudni magam...:) 95 kg vagyok. Ám fura,hogy az izomlázam mindig 3. napra jön ki nagyon.

Köszi a segítséget!

2016. márc. 2. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!