Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Scitec Mastodon, a foszfatidsa...

Scitec Mastodon, a foszfatidsav hatásossága valós? Rendes (nem mega tesztes, szponzorált) tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Üdv


Sokak figyelmét felkeltette a Scitec Mastodon nevű táplálékkiegészítője, foszfatidsav hatóanyaggal. Elméletileg a foszfatidsav aktiválja az mTor nevű receptort, ami nagyobb fehérjeszintézist eredményez. Bár emelt biológián sem találkoztam a foszfatidsavval, és se biológia tanár, se szakorvos nem, hogy nem tudta mi az, nem is hallottak róla. Kerestem az mTor (mechanic target of ramphacit) receptor után, de sehol nem találtam, ha találtam is csak külföldi forrást.


Van esetleg aki próbálta és érez/tapasztal változást?


Én egy hónapja kb használom, fejlődtem, viszont nem tudom eldönteni, hogy csak a rendes edzés és kaja miatt, vagy amiatt is, de rá dobott a mastodon.


Aki nem ismeri és semmit se tud a lipidekről, az légyszíves ne írjon, mert ha a hatásosság vagy a hatástalanságot állítjátok, kérlek írjátok, hogy miért gondoljátok!


A válaszokat köszönöm!



2016. febr. 9. 22:10
 1/8 Sowilo ***** válasza:

Fogalmam sincs mi az, hogy foszfatidsav, de annyi biztos, hogy szart sem ér. :D


Tudom, nem ilyen választ vártál, de a scitec, meg kb. az összes többi nagy gyártó minden évben piacra dob valami hasonló cuccot bődületes drágán, mesébe illő hatásokat ígérő reklámszöveggel. Ezek általában természetes tesztófokozók, de vannak közöttük olyan csodaszerek is, amikről senkinek fingja nincs, hogy micsodák, pl. foszfatidsav. Egy közös van bennük: soha senkinek nem működtek, és 1-2 év alatt szinte teljesen feledésbe merülnek. Írod: nem tudod eldönteni, hogy most alapból is fejlődtél volna ennyit, vagy hozzáadott valamit a cucc. Szerinted aminek nem érzed egyértelműen a hatását, annak van bármi létjogosultsága, pláne ennyi pénzért? Ha van is valami hatása, elhanyagolható, ezt mutatja a tapasztalatod is.

2016. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Legalabb egy hulye mar megvette, vannak meg jo paran, igy kell penzt csinalni.
2016. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm, a második válaszolónak pedig az írás készség és a szövegértelmezés alapján nem is tudom melyikünk a hülye..


Mint mondtam utána jártam és valóban külföldi források is írják, hogy köze van a fehérje szintézishez, viszont az angol orvosi szakszavak megfelelőit kideríteni sem tudom, mert a fordítók se fordítják, másrészt a kémia képletek önmagukban nem elegendőek bizonyos dolgok megtalálásában

Amúgy elírtam, az mTor az mammalian

target of Rapamycin.

2016. febr. 9. 23:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Bunnynak sem jött be. :)
2016. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bunny véleményét külön kerestem, de sehol sem találtam, esetleg van link vagy valami?
2016. febr. 10. 21:22
 6/8 anonim ***** válasza:
A legutóbbi BBTV-ben beszél róla 1-2 mondatot.
2016. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Biomérnökként ismerem a foszfatidsavat (tehát tanultam is róla :D), és bár támogatom a hasznos táplálékkiegészítőket, de ennek pont nincs sok értelme. Gondolom a kérdés feltevése óta erre már sokan rájöttek, de ha valakinek számít, itt az én véleményem is.
2016. nov. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 biccsnigga válasza:
Szinten biomernokkent en ugy gondolom, hogy van ertelme. A tampai egyetemen vegeztek vele kutatast, es jo eredmenyeket ert el. Mas kerdes azonban, hogy megeri-e az a merteku plusz amit adni kepes, azt az arat amit kiadsz erte. Nekem nem, de ha van felesleges penzed, az alapok megvasarlasa utan, akkor vedd meg.
2017. ápr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!