Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kettlebell tapasztalatok?

Kettlebell tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Otthon könnyen végezhető. Azonban milyen hatékony? A hivatalos oldal persze hogy az egekbe magasztalja, de valójában? Általános erősítésre szeretném használni.
2016. jan. 13. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Általános erősítésre jó. Ha kinősz egyet, akkor az inkább állóképesség fejlesztésre lesz jó. Igazából egy bell sosem avul el, csak más céllal fogod használni. Viszont nem árt elmenni egy pár edzésre, hogy meglegyenek az alapok. Tök egyedül 0 sportmúlttal sérülésveszélyes lehet.
2016. jan. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy vasgolyó, aminek füle van, a kialakítás miatt, nem olyan egy pl 24kg-os bell, mint egy egykezes rúd ami mondjuk szintén 24kg ra van pakolva. A súllyzóval ha tudsz csinálni pl egy koncentrált bicepsz gyakorlatot, akkor bellel nem fogsz tudni, mivel a más súlyelosztás miatt, sokkal nehezebbnek érzed.

Mivel ez egy súly, amit össze vissza lóbálsz, így nagyon kell bele kapaszkodni, ezért aztán a szorítást és önmagában az alkart nagyon megedzei... Nomeg bőrkeményedésekben is gazdagon el lesz látva a tenyered.

Mindenki és minden honlap, jön ezzel a csak edzővel, csak oktatóval szöveggel, mert sérülésveszélyes. Erre én azt mondom, hogy minden súlyzós edzés sérülésveszélyes, ha ehhez edző kell, akkpr minden súlyzós edzéshez edző kell, mert minden sérülésveszélyes.

Én egyedül kezdtem bellezni, de már volt mögöttem pár éves súlyzós edzés és minden gyakorlatnál a begyakorlásnál elolvastam róla mindent, néztem oktató videókat, aztán miközben gyakoroltam kameráztam magam, visszanéztem így szépen meg tudtam tanulni a helyes kivitelezéseket, persze edzővel könnyebb, gyorsabb, és biztosabb, de így költséghatékonyabb.


Én inkább azt mondanám, azért érdemes edzőnél kezdeni, mert rohadt drága egy bell, és nem elég 1 súly mindenre...

Ha pasi vagy én azt mondom, tanulni elég egy 16kg-os bőven, azzal is szét fogod nagyon durván verni az alkarodat, mire megtanulod a szakítást pl...

De ha belejössz és megsuereted, nekem egy tisztességes edzéshez kell 2*16, 2*24, 2*32kg.


Nekem a szakítást nagyon mehéz volt megtanulni,rögtön első nap nekiugrottam felelőtlenül, mert türelmetlen típus vagyok és mindenhol azt írják, hogy ez a legtutibb belles gyakorlat ( ami igaz is)

Ott álltam a szobám közepén már remegett kezem lábam az idegtől és a fáradtságtól és egyszerűen nem értettem a videókban miért fordul át a súly a csuklón olyan finoman, nekem pedig miért esik rá és üt egy hatalmasat az alkarra, a következő héten mindkét alkarom lila volt... Aztán 3-4 hét próbálkozás után, egyszercsak ráéreztem.

Kezdésnek Pavel könyvét nagyon ajánlom és a benne lévő alap gyakorlatokat, nameg, hogy fogadd meg a tanácsait, ne ugorj a mély vízbe mint én..., vagy ha igen, akkor figyelj oda nagyon mit csinálsz.


Erősítésre/állóképességre kiválló, de testépít

ős méretekkel nem ettől fogsz rendelkezni... Azért vannak elég nagydarab beteg állat bellez

ők...

Ilyen vacak időben rettenetesen jó kardio edzéseket lehet vele tolni. Akár intervallum jelleggel is...

Otthon viszont, nem a legszerencsésebb, mert a bellet időnként leejti az ember :) én a 24kg-osat leejtettem a parkettázott szobámban... Hát parkettázhattam újra :)

Minden esetre, ha elkezded 16kg-al pl aztán mikor már sejted milyen is ez a sport és akkor keresel youtebob-on orosz katonákról videókat, hogy miket művelnek 24kg-os bellel, akkor le fog esni az állad :) én így sok év után sem tudom felfogni, hogy csinálnak egyesek pl karkörzéseket 24kg-al a kezükben :)

2016. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kettlebell titka az, hogy iszonyatos volument tudsz vele edzeni, nagyon rövid idő alatt. Faszán átmozgatják a testet. de mivel átmozgatja a teljes testet,ezért a gyakorlatok összetettek, nem egyszerű megtanulni őket, még azoknak sem, akik súlyzóztak elötte.


Ezért érdemes egy csoportba elmenni. megtanulod az alapokat, és két három hónap után már azt is tudni fogod, milyen bellek kellenek az otthoni edzéshez.

2016. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs összetettebb belles gyakorlat, mint mondjuk egy szabályos guggolás, megfelelő testtartással... De tény, hogy az emberek 70%-a, most mondtam hasból egy számot, de ennél maximum magasabb ez a szám rosszul guggol...

Semmikép nem javaslom senkinek, hogy bármilyen súlyzós edzést megfelelő edző nélkül kezdjen, mert biztosan tudom, hogy a legtöbb embernek nincs annyi önkritikája, hogy észrevegye, ha valamit rosszul csinál, mielőtt lesérül... A többség utólag panaszkodik, és leszólja az adott sportot, mert őt is tönkretette...

2016. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:
A kettlebell csak egy eszköz, ha nem tudod használni, akkor nem lesz eredménye. Ha biztonságosan, megfelelő felügyelettel és ésszerűen edzel vele, akkor gyakorlatilag bármit lehet vele csinálni, erősödni, fogyni, izmosodni, sőt, szépen rendbe tud tenni bizonyos ízületi illetve hátproblémákat is. Ehhez azonban érdemes egy szakképzett edzőt felkeresni, aki megtanítja, hogyan használd biztonsággal.
2016. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!