Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő étrend?

Tömegnövelő étrend?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem, hogy hogyan állítsam össze az étrendemet, mert össze-vissza írnak mindenhol. Az egyik helyen 60 kg-hoz írnak 160 gramm fehérjét naponta, míg elvileg úgy lenne a helyes, hogy 70 kg-hoz 150 gramm fehérje társul. 179 magas vagyok és 73 kg, könnyen hízó. Mennyi fehérjét és mennyi szénhidrátot vigyek be naponta?


150 gramm fehérje és 300 gramm szénhidrát optimális?


2016. jan. 30. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyél sok francia krémest. Nekem az tömeget növel.
2016. jan. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cortez70 ***** válasza:
100%
Kb 140g fehérje elég neked. 70 g körüli zsír és annyi ch, hogy tudj növekedni, ezt előre nem lehet belőni.
2016. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem értesz? fehérje: 2xtskg, zsír 1xtskg, ch-meg annyi amivel lassan de biztosan elkezdesz növekedni, jelentősebb zsírosodás nélkül. Ez egyénenként más. 300g kezdetnek jó lesz aztán figyelni kell, hogy reagál a tested.
2016. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

No igen, én is láttam már extrém értékeket...

De az itteni 2g/ttkg teljesen jó, lehet, hogy nagyritkán valakinek az is kevés, de az majd rájön menet közben. Van, aki 1 grammal is fejlődik, de a 2 szinte mindenkinek elég jó érték, amennyire tudom. Nekem étrend és hájtömeg miatt kicsit speciális a helyzetem, én valamivel kevesebbet eszem, de azért jóval 1 fölött, főleg, ha aktívabb vagyok. Neked bizonyára teljesen jó lesz a fenti, amit mások is írtak.


Nem tudjuk, mennyi ch az optimális neked, majd kitapasztalod, de kezdetnek mehet a 300g, aztán majd meglátod. A zsír mennyi? Ezt sosem írják, pedig az sem mindegy, kalóriában sem. Bár akkor sem ismernénk az energiaigényedet.

2016. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cortez70 ***** válasza:
Írtuk ketten is a zsírt.
2016. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!