Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egyrejobban megy az edzés,...

Egyrejobban megy az edzés, mégsem sikerül fogyni miért?

Figyelt kérdés
csak kardiozom, 25 perc 2. fokozaton, majd nyujtás, itt is már nagyon hajlékony vagyok, simán hozzáérintem a homlokomat a térkalácsomhoz, ugy,hogy egyenes, pedig 113kg vagyok. Majd jön a futás futógépen, ma már lement 20 perc, aztán jön egy kis vállazás, lábazás. szakad rólam a víz, heti 3szor járok. és nem nagyon megy le a súly. ok 115 voltam most 113,5. Annyit rólam, hogy 170 cm, 115 kb vagyok, iszonyatosan könnyen hízok, pl az utolsó 5 kg karacsonykörül jött rám 2,5 hét alatt, pedig nem ezek sokat, sőt, csak még szabin voltam, mindennap egy kis sör, unicum,,, az alkohol meg hízlal ugye nagyon. jan. 4 e óta nem ittam csak egy korsó cidert, de nehezen indul be a fogyás, pedig a szabit leszámítva, már 4 hónapja edzek. Okok? e vés, barnakenyér, annyi, hogy édesszájú vagyok.

2016. jan. 24. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem diétázol, és nem vagy kalória deficitben nem fogsz fogyni, ilyen egyszerű.
2016. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mellőzd a cukros kajákat több zöldség gyümölcs sok fehérje vitaminok rostok nagy mennyiségbe és NINCS TÖBB ÉDESSÉG és a fehér lisztes kajákat is kerüld
2016. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy fogyj, az étkezésedet is rendbe kell tenni. Kalóriadeficit kell a fogyáshoz, a sport nagy segítség, de önmagában nem elég.
2016. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

mi az a kalória deficit?

nem eszem sokat, és nem fehér kwnyeret eszem hanem barnát, sok sajtot eszem az baj? húst nem igazán, vagy csak felvágottat, mert köszvényes vagyok

2016. jan. 24. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Az azt jelenti, hogy kalória minuszban.
2016. jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Kalóriadeficit: Amikor kevesebb kalóriát eszel meg, mint amit lemozogsz.

Néha hihetetlen, egyes ételekben milyen sok kalória van. :/

A kaloriabazis.hu rengeteget tud segíteni. Ki tudod számolni hozzávetőlegesen, hogy mennyi kalóriára van szükséged, és hogy mennyit eszel egy nap. Érdemes megnézni, sokat tanul belőle az ember.

Illetve érdemes elolvasni még a Sárga kapszula című könyvet. Pdf-ben ingyen letölthető. Bár alapvetően testépítőknek szól, de egyrészt van benne a fogyásról is rész, másrészt elég sokat meg lehet belőle tanulni a test működéséről.

2016. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a h.u.lyeség szorgalommal párosul...


Miért nem az alapvető tudnivalók megismerése UTÁN kezdesz el bármit is csinálni?


Én egy szeget sem kalapálok be a falba addig, amíg az alapvető tudnivalókkal nem vagyok tisztában.


Teljesen rossz az edzésterved és egyáltalán nincs étrended, így SOHA nem fogsz lefogyni.


Google-ba írj be 3 szót:

- alapismeretek

- sárga kapszula


Olvasd el ezeket!

2016. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De, sokat eszel. Olvasd el, amit előttem linkeltek, aztán rájössz, hogy miért.
2016. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A deficit elengedhetetlenségéről már írtak. Az semmitmondó, hogy szerinted nem eszel sokat.

Az alkohol nem hizlal, a kalóriatöbblet hizlal. Azt még megengedem, hogy egyeseknek bekavarhat, de kalóriatöbblet nélkül nem jönnek a kilók alkoholizálás mellett sem.

Az édesszájúság nem gond, sőt az édességevés sem, bár több okból érdemes mérsékelni. De nem lehetetlen napi több édesség mellett lefogyni, ahogy nincs étel, ami mellett ne lehetne lefogyni. Max. nehezít, de ez is emberfüggő. Én sosem hagytam el az édességet, de legalább extrém szénhidrátszegény s jó összetételű...

Érdemes megnézni a jelen makróidat s korrigálni, ha nem fogysz.

2016. jan. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne mondd neki, hogy édességgel is fogyhat, mert félreérti! :)

Most esik le, hogy karácsonykor még híztál, és most 1,5 kg fogyást kevesellsz. Ha jól sejtem, akkor januárban kezdted, afféle újévi fogadalomként. Ez azt jelenti, hogy kb. 3 hete csinálod, amire teljesen reális 1,5 kg fogyás. Ugye mindig ugyanakkor méred magad, reggel éhgyomorra? Heti egynél többször nem érdemes. Heti 0,5-1 kg fogyás érhető el normálisan, egészségesen. A te túlsúlyodra nyugodtan számolj egy évet, mire leadod. Meg még adj hozzá párat, kezdj el súlyzós edzéseket csinálni, és lehet jó alakod is.

2016. jan. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!