Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéstől sérv?!

Edzéstől sérv?!

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy köldöksérv kialakulhat-e edzéstől? Már egy ideje nem emeltem a súlyokon amiket szoktam használni,viszont azok elég nehezek, és pl bicepsznél van hogy erölködnöm kell. Hasat mindig edzek,naponta,nagyon keményen(erre azért is fordítok kiemelt figyelmet,mert minél edzettebb a hasam, annál kisebb eséllyel alakul ki elvileg sérv,igaz?). Viszont észrevettem,ha befeszítem a hasam,a köldököm feletti "ív" keményebb lesz és kicsit ki is áll (nem nagyon,és keménynek is csak akkor érzem ha fentről nyomom lefelé). Amúgy nem fáj,csak ez nagyon aggaszt,főleg hogy születésemnél már műtöttek egyszer köldöksérv miatt.. nem szeretnék korházba menni :(
2016. jan. 19. 16:35
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja,és nem vagyok egy súlyos ember, sőt, mielőtt belekezdtem az edzésbe, nagyon sovány voltam( talán túlsáhosan is), viszont azóta szinte csak izom rakódott rám,zsír szinte semmi. Nem is a tömegnövelés az elsődleges célom, így ez alapján edzek is. Az étrendem is jó, mekis,kfcs gyorskaját nem is eszek már nem tudom mióta,és vörös húst is csak ritkán (de azért eszek),inkább fehéret, ès halat,vagy más tengeri cukkokat..nem tudom ez fontos-e sérvdiagnosztizálásnál.
2016. jan. 19. 16:44
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne menj 10 ismétlés alá, ne csinálj nagy súlyos guggolást, felhúzást ameddig ki nem derül, hogy mi a gond. 1 ismétléses maxodat se nagyon kell nézegetni. Nekem is volt hasonló problémám, én se nagyon megyek 10 alá.
2016. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!