Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfelelő szálkásító étrend ez?

Megfelelő szálkásító étrend ez?

Figyelt kérdés

3 nap munka 3 nap pihenőm munkabeosztásom van.

Étrend pihenősbe (akkor edzem)


1- 3 evőkanál zabpehely + 1 adag 100% whey protein

2- 3 Tojás (rántotta vagy tükör)1 teljeskiörlésű zsemle

- BCAA Xpress (Edzés alatt)

- 100% whey protein (edzés végén)

3- Csirke/kacsa/karaj+rizs/rizibizi/krumplipüré(edzés után)

4- Csirke/kacsa/karaj+rizs/rizibizi/krumplipüré(Igen megint)

5- 3 Tojás (rántotta vagy tükör)1 teljeskiörlésű zsemle


Munkanap

1- 3 Tojás (rántotta vagy tükör, 1 teljeskiörlésű zsemle+3ek Ízesített zabpehely, magvakkal

2- Rántott csirkemelles szendvics, teljes kiörlésű bagettből

3- 3 Tojásrántotta vagy virsli

4- Csirke/kacsa/karaj+rizs

5- Rántott csirkemelles szendvics, teljes kiörlésű bagettből

6- 3 Tojás (rántotta vagy tükör) 1 teljeskiörlésű zsemle

7- 100 whey protein


BCAA munkanapokon menne egész nap. 3 adagot elkortyolgatnék mert fizikai munkát végzem.


Szerintetek korrekt így?


2016. jan. 5. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz,este mehetne a zsemle-tojás helyett túró,vagy csak simán tojás,estére már ne egyél szerintem szénhidrátot.
2016. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nézd, szálkásításkor alapvető a kalóriadeficit. Mivel nincsenek mennyiségek, plusz rólad sem adatok, halvány fogalmunk sem lehet, hogy deficitben vagy vagy 3-szor annyit eszel, mint kéne.

De amúgyis ki kell tapasztalni, hogy mennyivel szálkásítasz megfelelően, előre kiszámolni nem lehet, csak hozzávetőlegesen, hogy mégis valami értelmes szintről indulj.


Nem tudom, mennyi húst eszel egyszerre, de nekem már kezd soknak tűnni a fehérje, de persze ezt adatok és tapasztalatok nélkül (mivel van, akinek több kell, bár fene tudja, szálkásításkor mennyire van efféle szórás) úgysem lehet megállapítani.

2016. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szénhidráthoz visszatérve kísérletezd ki,hogy mennyi kell ahhoz,hogy heti max. 0,5-1 kg menjen le. Én a helyedbe megpróbálnám inkább a 0,5-t belőni,ugyanis akkor kevesebb esélye lesz,hogy izmot is veszítesz. Elsőnek kezd el mondjuk 3g / tskg ch-ról indítani és így menj lefelé.
2016. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálam diétánál virsli, karaj, tojás, krumplipüré ilyen mennyiségben kilőve, plusz nem látunk mennyiségeket, ez így nem sokat mond.
2016. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm... A mennyiségekkel játszom akkor majd, csak az érdekelt h ezek az ételek mehetnek-e? Akkor ezek szerint igen... Biztosan deficitben leszek legalábbis munkanapokon... Pihenő/edzésnapokon meg legroszabb esetben is stagnálok majd.
2016. jan. 5. 21:09
 6/13 A kérdező kommentje:

mindenhol 1 szelet (istentudjahánygramm) húst ennék.

Rizsből krumpliból 1/3 tányérnyit (istentudjahánygramm)nem púpozva...

2016. jan. 5. 21:12
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez ennyi erővel akár tömegelő étrend is lehetne.

Amíg nincsenek oda írva a mennyiségek, nincs miről beszélni.

2016. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Cortez70 ***** válasza:
Ezek csak felsorolàsok, nem írtál mennyiséget, így nem tuti a kalória mínusz. De majd csökkented ha nem fogysz, ilyen egyszerű.
2016. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

175/75 vagyok.

Kb 15-16%-os testzsírral.

Tömeget szeretnék majd de már nagyon nehezen hízom... nagyon régóta stagnálok ezért akarok lemenni 5-6 kilót aztán vissza...

2016. jan. 5. 21:14
 10/13 anonim ***** válasza:

Értjük, de akkor is tudni kell, hogy miből mennyi. Nem mindegy, hogy étkezésenként 30 g rizs, vagy 120 g rizs pl., mert ezen múlhat a deficit.


Szerintem te elolvastál egy-két testépítéses cikket, arról, hogy mit fogyasztanak a sportolók, de azt már nem tudod, hogy miből mennyi kéne.

Olvasd el a Sárga Kapszula étrendről szóló fejezeteit, könnyű anyag, érthető, ingyenesen letölthető.

2016. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!