Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő turmix házilag!...

Tömegnövelő turmix házilag! Véleményetek?

Figyelt kérdés

Ez jó lenne vajon?


- 100 g zabpehely

- 4 dl tej

- 10-20g valamilyen fehérje koncentrátum (szója, vagy tejsavó)


Ezeket összeturmixolni. Milyen lenne? Fogyasztható lenne? Valaki próbált már ilyet?


2015. dec. 13. 16:53
 1/9 Cortez70 ***** válasza:
Vízzel, szója nèlkül, több proteinnel jó lenne.
2015. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Illetve a zab fehérjetartalma alkalmas izomépítésre? Mert azért a 14 gramm nem elhanyagolható lenne akkor...
2015. dec. 13. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:

100 gramm zab + a fehérje 4 dl folyadékkal nem, hogy iható nem lesz de gyakorlatilag a zab 1 az 1 felszívja az egészet pár perc alatt, ha csak nem döntöd le húzóra de az nekem tuti nem menne kemény zabbal...


Amúgy meg:


- Víz, ne tej

- 30 gr fehérje, ne 10

- Komplex fehérje (tojás, tejsavú) attól függően mikor iszod, ne szója

2015. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De a fehérje összesen már 12 + 14+ 10 gramm lenne ami összesen 36. Ez már elég lenne szerintem egy alkalomra. A tejzsír nem érdekel annyira, mert nehezen hízó vagyok, meg ezen kívül nem is igen eszek zsírt... A tejcukorral meg mi baj lehet? Meg a vízet is ugyan úgy felszívja, mint a tejet a zabpehely. Vagy akkor nagyobb mennyiségű folyadékban oldjam fel? Csak akkor meg annyi nem leht meginni, 7-8 deci tömény valamit...
2015. dec. 13. 17:08
 5/9 Cortez70 ***** válasza:
Én eleve nem is számolom bele a növényi fehérjét, mert alacsonyabb a biológiai értéke. Az én fehérjemennyiségem legyen meg állatból. :) De tőlem ihatod, meg a tejet is, ha gondolod, mi csak leírtuk, hogy mi lenne a jó. De nem dönthetek más helyett.
2015. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze értem én, csak nem tudom miért vannak sokan a tej ellen. Én már évek óta iszok napi 8-10 dl-t, és semmi bajom tőle.


Ez a kérdés meg azért vetődött fel, mert most már valamit kezdeni akarok a testsúlyommal. Napi kettőt terveznék ebből elfogyasztani.

2015. dec. 13. 17:14
 7/9 Cortez70 ***** válasza:
Hát erről voltak nagy viták itt, nem akarok belekezdeni, mert lesz vagy 20 oldalas veszekedés. Néha én is iszok tejet, de nem tartom jónak.
2015. dec. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amíg bepötyögted a kérdést, leturmixolhattad volna és már tudnád a választ.


Én nem szarakodok ilyenekkel, pont azt szeretem a turmixban, hogy nem kell vele szüttyögni.

2015. dec. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 clint ***** válasza:
elmegy de az tuti, hogy ez inkébb ehető mint iható.
2015. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!