Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Néha muszáj vagyok csalni...

Néha muszáj vagyok csalni diéta idején IS, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Diétázom. Az esti túrómat is mindig leturmixolom, mert magában édesítővel és aromával nem csúszik, mindig erőltetnem kell. Az így kapott turmixot is húzóra iszom és leöblítem valami ízesített ásványvízzel (cukormentes persze). A csirkémet olajban és hozzáadott vízben sütöm serpenyőben, ez még úgy ahogy ehető is, de nem sok íze van, szoktam hozzá venni zöldséget, de van, hogy olyan éretlen, kemény paradicsomot és uborkát kapok, hogy elképesztő, pedig kívülről teljesen normálisnak tűnnek. Habár tegnap annyi időm sem volt, hogy süssek, így megfőztem a csirkét és leturmixoltam a felét, a másik felét magában ettem uborkával, de semmi íze nem volt. A turmixolt csirkétől majdnem elhánytam magam, mikor inni akartam, persze enni is próbáltam, de semmi változás nem volt az ízében, egy kis szósszal pedig gyönyörűen moslék ízt varázsoltam neki. Szó szerint, már öklendeztem vissza, de bent tartottam.

Most vettem szójaszószt, ezzel még le is csúszik szépen a sültcsirke, de elsőosztályúnak nem mondanám már. Valamelyik nap vettem egy adag citromos "csirkét" a kínaisnál és megettem, mert már nem bírtam, hogy állandóan az ízetlen kajákat eszem. A kalóriadeficit határain belül maradtam aznap a csaló kaja ellenére, úgy éreztem, hogy muszáj már ennem valami finomat is.

Lehet én nem viszem túlzásba az ízesítést, mert tényleg, csak só és bors szokott menni általában, arra pedig valamilyen szósz, de nagyon erőltetve eszek mindig. A főtt tojáshoz majonéz megy egy kevés és néha sajt, ha kívánom. A finom turmixot edzésnapokon megváltás inni, szó szerint. Heti 1-2x muszáj vagyok venni valamilyen proteinszeletet, mert kívánom az édességet és valamilyen ízt.

Ti hogy vagytok ezzel? Lehet, hogy csak én vagyok a nagyon balfallosz szakács vagy túl nagyok az igényeim. Jó, tömegeléskor belefér a csaló kaja többször is, de most nem tudok olyan sűrűn félrekajálni, tartanám a diétámat.


2015. dec. 10. 21:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Béka frappánsan megfogalmazta amit mi udvariasan körülírtunk! :D

De ja. Igazából ennyi! :D

2015. dec. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nincs a főzéssel bajom. Az ízesítéssel van.

1g/tskg ch-n vagyok, ami 80g-ot jelent nagyjából, rizs nem megy. Pufirizs, zabpehely megy egy kevés. Ezt a fasirtot összedobom holnap és nézek valami normális öntetet a Sparban.

2015. dec. 11. 07:02
 13/14 anonim ***** válasza:
Vannak kész fűszerkeverékek a boltban, de te is kísérletezhetsz. Akár csirkepörköltet is lehet csinálni. Annyi olivaolajjal csinálod, ami belefér a napi keretbe. Lehet sütni a csirkére sovány sajtot, sőt van olyan, hogy csirkepizza, aminek darált csirkemellből van a tésztája. Párolt brokkolit összetörve, tojással kikeverve szintén rásüthető a húsra, tök finom. Vegyél más zöldséget. Ezek csak szezonban ehetőek. Lehet párolni, sütni mindenféle zöldséget, nem muszáj mindig nyerset enni. Ehetsz salátákat is. Én sokszor veszek salátakeverékeket a boltban. A tetejére meheg lenmag-, tökmag-, olivaolaj és egy kis balzsamecet. Már a minőségi zsírt is beviszed egy finom kajával. Olvass recepteket, és próbálj meg kreatívabb lenni kicsit.
2015. dec. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Évek óta eszek minden nap főtt tojásos csirkesalátát 8 féle zöldségből tejföllel és nem tudom megunni annyira finom.
2015. dec. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!