Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy edzésen belül lehetséges...

Egy edzésen belül lehetséges erőre, és "izomra" is edzeni?

Figyelt kérdés

Pl:

Fekvenyomás 2*6-8 körüli ismétléssel, utána pedig 2*20-25 körüli ismétléssel.

Így az edzés első része az progresszív erőedzés, a másik pedig inkább erőállóképesség jellegű. A magasabb ismétlés jobb izmosodásra, azért gondoltam, hogy keverni fogom a kettőt. Kizárólag alapgyakorlatokkal!


2015. okt. 25. 15:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Említetted Jason Blahát, látom jó gyerök vagy, válaszolok még egyet. :D


George Leeman - már csak a videójából kiindulva se - tol több gramm kokszot. Ez nem vélemény, ez eléggé valószínűsíthető.


Amire ki akartam lyukadni, és amit a legelső válaszomban is írtam, az az volt, hogy teljesen mindegy, hogy 1-6 ismétlésen, vagy 12-15, vagy 30-50, vagy 10.000-100.000 ismétlésen leszel erősebb.


Ha nő adott súllyal az ismétlésszámod, vagy adott ismétlésszámon nő a súly, akkor erősebb vagy. Mindegy, hogy mennyi a tényezők konkrét értéke (nyilván az extrém hülyeségeket nem számítva).


Ugyanakkor, nem tudom feltűnt-e pld. hogy George Leeman nem igazán az a testépítő alkat, így az izolációnak nem tulajdonít túlzottan nagy szerepet. Ő magas ismétlésszámon tolja a guggolást meg a deadlift-et is.


Sőt, ha ő patika tele van szerinted, akkor mondok jobbat: az ÖSSZES kliensével is így edz, különösen a kezdőkkel, akik hamar elakadnának mondjuk egy 5×5-tel.


https://www.youtube.com/watch?v=zlxrqKCvQM0


Jason Blaha: https://www.youtube.com/watch?v=OcY5VCDJHhA

2015. okt. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Kezdők nem akadnak el hamar 5x5-el, csak ők még fejlődnek 20 ismétlésekkel is. A starting strength nem véletlenül működik. Az 5x5 inkább középhaladó szinttől kezd problémás lenni, de ilyenkor szoktuk elkezdeni a periodizált edzést, és minden hepi.


Naturálban viszont a 20 ismétlés középhaladó szint fölött ritkán működik. El fogsz érni egy olyan erőszintet, ahol egyszerűen már túl nagy súlyokkal mennek a gyakorlatok, ezért nem tudsz normálisan regenerálódni egy 20+ ismétléses edzés után, óhatatlanul túledzés lesz a vége. Ekkor vagy az intenzitást növeled a volumen rovására, vagy nyomsz valamit, hogy gyorsabban regenerálódj. Nem kell hatalmas adagra gondolni...

2015. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Elég összesen 20 db rest-pause guggolás, oszt kalap-kabát.
2015. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Plusz azért nem árt tudni, hogy a novice gains-ek 90%-a idegrendszeri adaptáció + technika javulása, és csak a maradék a konkrét izomtömeg növekedése, ha mondjuk egy 3×5-ről van szó. 5×5-nél lehet más a helyzet, de leginkább csak akkor, ha brutális genetikája van (így az általános szabályt felesleges és értelmetlen alkalmazni rá), vagy olyan szinten alultáplált/alul-edzett, hogy 3 saját testsúlyos guggolástól is nőni fog.
2015. okt. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Ez nem vélemény, ez eléggé valószínűsíthető. "

Avagy vélemény, és nem tény.

Mind1 rád több karaktert nem pazarolok, korlátolt fangay vagy semmi egyéb. Ugyan azokat szajkózod amit ő. Semmi tény, csak az ő SZAVA. Hát bocsi de ha így működne a világ, nem működne a világ. Randommarci szava eltörpül a kontrollált vizsgálatok mögött.



# 20/24:

Vártam ezt, és nem. Nem kezdőkkel 1-9 évig terjedő edzési tapasztalattal rendelkező emberekkel végezték el a kísérletet. Szóval arról az 1 éves "boost" ról sem beszélhetünk. Olvastam powerbuildert én is, kb semmi ilyen jellegű állításuknál nem találtam értékelhető forrást, és alátámasztást. Ilyen formán hiteltelen ---> broscience.

Attól hogy én leírom itt, hogy "a 23,5 ismétlés a legjobb az izomtérfogat, és izomerő fejlesztésre, mert az izom strukturális fejlődését segíti elő, és az emberek 98%ánál ez a leghatékonyabb módszer", még nem lesz igaz. Csak tudományosnak látszó blabla.


Megjegyzem hogy az ennél a cikknél lévő forrás link:

[link]

ez:

[link]


Pont azt írja le, hogy csak 1RM maxban van különbség az ott végzett tesztnél is. Habár hozzá kell tenni, hogy csak 9 emberrel végzett teszt, mind edzéstapasztalat nélküli. ÉS egymás után végeztették el velük a 2 edzésmódszert (alacsony-magas ismétlésszám), igaz 12 hónap kihagyással. Ez hadd ne mondjam hány ponton vérzik el.

Tulajdonképpen a többi oldal amit linkeltél, azoknál is csak erre találtam rá.

"After 8 weeks, no significant differences were noted in muscle thickness of the biceps brachii. "


Egyedül az erőben hoz többet az alacsony ismétlésszám. Erre mutat rá az összes tanulmány amit olvastam eddig. Nincs különbség az izom térfogatában.

2015. okt. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

""Ez nem vélemény, ez eléggé valószínűsíthető. "

Avagy vélemény, és nem tény.

Mind1 rád több karaktert nem pazarolok, korlátolt fangay vagy semmi egyéb. Ugyan azokat szajkózod amit ő. Semmi tény, csak az ő SZAVA. Hát bocsi de ha így működne a világ, nem működne a világ. Randommarci szava eltörpül a kontrollált vizsgálatok mögött. "


Még a bíróságon is valóságnak fogadják el a valószínűsíthető tényeket. Sebaj, Marcikám.


A "kontrollált kutatásaid" pedig eltörpülnek a való világ tapasztalatai mellett. Úgyhogy javaslom nyomtasd ki mindet, és töröld ki velük a segged. :)

2015. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Való világ tapasztalata:

egy koxos kis bzi hazudozása hogy a sok kis nyominak legyen mivel tömnie a fejét. igen, itt a nyomi rád vonatkozik. szijjja.

2015. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Egyedül az erőben hoz többet az alacsony ismétlésszám."


Igen, pontosan! Már csak össze kéne rakni a képet a logika segítségével. Mindegy mekkora ismétlésszámmal edzel, meg kell adnod egy bizonyos terhelést az izmaidnak, hogy növekedésre bírd őket. Eddig igazad van. De ha nem vagy képes elég nagy súlyokat használni, teljesen mindegy az ismétlésszám, nem leszel erre képes. Ezért nem fejlődik az a rengeteg srác, aki követi a builder.hu edzésterveit, és jól kajál, csak épp nincs jó genetikájuk, és/vagy nem használnak szteroidokat.


Igen, az alacsony ismétlésszám az 1 ismétléses maximumot növeli. Azt is tudjuk, hogy akinek magasabb a 1RM-a, az a magasabb ismétléseket is nagyobb súllyal tudja végezni. Szintén tudjuk, hogy jelentős izomtömeg növekedés nélkül, 3-5 ismétlésekkel szépen lehet fölfele tornázni a 1RM-ot, főként az idegrendszeri adaptációt kihasználva, és minimálisan az izomrostokat növelve. Simán megoldható, hogy egy 75 kilós 100 kilót fekvenyomó srác 3-4 hónapon belül 120 kilót nyomjon, és még mindig 75kg legyen. És itt jön a csavar: eddig a srác nem fejlődött, mert nem volt elég ereje, hogy elég terhelést adjon az izmainak, most viszont már a szériasúlya is fölment 80-ról mondjuk 95-re. Ugyanazt a munkát nagyobb súllyal tudja elvégezni, ebből következik, hogy így már fejlődni fog. Ha mégsem, még feljebb kell tornázni a 1RM-ot.


A saját példám is ezt igazolja. Első évben fejlődtem 11 kilót, a másodikban viszont összesen nullát. Egy éven keresztül ugyanúgy néztem ki. Aztán egy fél évet eltöltöttem erőemelő típusú edzéssel, majd visszatértem a hagyományoshoz. Lám, fejlődtem, és fejlődök azóta is, ezzel az évente, vagy fél évente váltogatós módszerrel.

2015. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!