Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy edzésen belül lehetséges...

Egy edzésen belül lehetséges erőre, és "izomra" is edzeni?

Figyelt kérdés

Pl:

Fekvenyomás 2*6-8 körüli ismétléssel, utána pedig 2*20-25 körüli ismétléssel.

Így az edzés első része az progresszív erőedzés, a másik pedig inkább erőállóképesség jellegű. A magasabb ismétlés jobb izmosodásra, azért gondoltam, hogy keverni fogom a kettőt. Kizárólag alapgyakorlatokkal!


2015. okt. 25. 15:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Te aztán tényleg s€gg hülye vagy, barátom. :)
2015. okt. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
2015. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Ó mesélj még kérlek! Látom nagy fanboy-a vagy a csávónak!

Könyörgöm olyan szerekről beszélünk, ami már viszonylag kis dózisnál olyan eredményeket szül, hogy jobban fejlődsz becuccolva akkor is ha nem edzel, mint aki naturál, és mindent jól csinál.


Nah ezt add össze.

[link]

Nekem nem jútúbos megmondóemberes linkem van, szimplán kontrollált kísérletem.


Amiről te, meg a rajongásod tárgya beszél, az az hogy bizonyos dózis felett már jeletősen romlik az addig erős hatásfok, és jócskán nő az egészségkárosodás. Ezen kívül azt hogy naturálba is sokáig eljuthatsz, ne azzal kezd már hogy tömöd.


Ezt mindenki tudja. Nem az nyeri a mr olimpiát aki heti Xmg vel többet szúr a sggébe. Egyrészt az, aki hatékonyabb, tisztább szereket szed, jobb a "koktél", illetve jobban reagál a szervezete. És igen a profik profijainál még az, hogy ki mennyit, hogy, milyen minőségben edz, és kajál. De ez a top legteteje. Ettől nem veszít az érvényéből a tény, hogy a koxosokra

M Á S S Z A B Á L Y O K V O N A T K O Z N A K.

Nem tudom ezt miért nem tudod elfogadni. miért próbálsz takarózni azzal, amit senki nem állít: senki nem mondta hogy nem kell dolgozni mellette (más kérdés hogy bizonyos szinten még tényleg azt se kell :D )

Azt mondom hogy nem kell SEMENNYI koxot használó embert naturálok edzésmódszere környékébe se vinni, és hasonlítgatni.

2015. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
nagyon elkanyarodtatok a kérdéstől.
2015. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

# 13

Csak egy kérdés: mit értesz "naturálok edzésmódszere" alatt? Csak mert nekem is egy szilárd véleményem van a témával kapcsolatban. Érdekelne a tied is, talán jót tudnánk erről beszélgetni.

2015. okt. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nemtom mit kéne értsek ez alatt... Bármit ami edzésmódszer / technika, stb.

Legyen az madcow, jason blaha, HIIT, osztott, nemosztott, magas, alacsony ismétlésszámos.

Úgy gondolom hogy felesleges, és ostobaság azt mondani hogy mivel Patika Man-nek (igen szuperhőst csináltam belőle) működött, ezért Naturál Norbinak is fog.


Igazából azt érzem hogy ki akarsz mondatni velem konkrétumot, hátha baromságot írok, amire felkészült vagy. Mert én is szoktam ilyet: ugye feltenni olyan kérdést amire tudod a választ. De lehet ez csak én vagyok, beszélgetésnek állok elébe, hátha tanulok valamit.


Személy szerint, bár nagyon mélyre még nem ástam, csak olyan tanulmányt találtam ahol nem talált összefüggést az izomtérfogat, és izomtömeg; és a magas-alacsony ismétlésszámú edzés függvényében. A konklúzió annyi volt hogy egyedül azért éri meg alacsony ismétlésszámon edzeni (8-12), mert kevésbé "fáj". Ugye amikor a 20ik ismétlésnél már ég a karod és még van 10. Sem izomtömegben, sem térfogatban nem volt számottevő különbség a 2 csoport között.


És ez sztem személyenként, izomcsoportokként eltérő is hogy mire hogy reagál. Annyira nem érdekel a téma viszont hogy kutatásba, és biológiai, biofizikai könyvek mélyére nézzek, vagy akármi.


Szóval a saját konklúzióm is kb annyi, hogy amíg edzel erősödsz, nősz. Most hogy mi a perfekt, és legjobb módja ennek (tekintve az edzésmódszert) azt szinte minden emberre, és emberenként izomcsoportra bontva lehetne vizsgálni.

Nah de kezdek már ujjamból szopkodni dolgokat, meg bullshittelni szóval abba is hagyom, várom a te (bárki) véleményed(ét).

2015. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Kerdezo meg az eronovelessel sem vagy tisztaban.

2*6-8 ismetles???

2015. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Nyilván különböző gyakorlatoknál és izmoknál más ismétlésszám tartomány az ideális.
2015. okt. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nyilván, de erről kevesen beszélnek.

Illetve arról hogy hogy találod meg a neked megfelelőt. Legtöbben elolvasnak vmi random edzéstervet és követik mint a szentírás. Leszakad a dereka, de csak megcsinálja a guggolás után a felhúzást, mert oda van írva. és hasonlók.


Az a gond alapvetően hogy nehéz normális információkhoz jutni, és pont a patika emberek által vizionált kép, és tápkiegek miatt mindenki a gyors eredményt várja amikor belekezd. "ááá nekiállok csinálom ezt a zarnold svarcinégeres edzést, és pikk pakk 2-3 hónap alatt fsza leszek"


Emellett meg több ortopéd problémát okoz magának 2 hónap alatt, mint egy szénbányász egy élet alatt. Ez az egyik része. A másik a technika, a testtel való kapcsolat, az egyensúly és még kismillió lényeges pont ezeken belül.

2015. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Itt vagyok.

Igen, én is olvastam ilyen kutatásokat, ahol kimutatták, hogy növés és erősödés szempontjából nincs különbség a 8-10, és 20-30 ismétlés között. Ezeknél általában kezdőket vizsgáltak, akiknél meg kell(ett volna) említeni, hogy bármiféle terhelésre erősödéssel és izmosodással reagálnak fél-egy évig. Eleve nincs értelme rajtuk összehasonlítani. A másik dolog meg, hogy 8-10 ismétlés az nem alacsony. Nem elég alacsony, hogy kifejtse az általában alacsony ismétléstartománynak tulajdonított hatásokat, tehát kutatás szempontjából irreleváns. Alacsony ismétlés az 1-6.


Véleményem, és személyes tapasztalatom szerint a "kokszosok edzésterve" pont a magas ismétléses izolált edzés. Pont azért, mert fél-egy év után kizárólag szteroidokkal, vagy kiváló genetikával működik. Nincs olyan, hogy Pistinek jó az 1-6 ismétlés, Józsinak meg a 20-30. Ha Józsi így is nő, akkor jó a genetikája, 1-6 ismétléssel még jobban nőne. Anno a weider fivérek kezdték reklámozni, de olyan testépítőkkel, akik a tömegük nagy részét ezt megelőzőleg főleg alacsony ismétléssel végzett erőgyakorlatokkal építették fel. Gondolok itt pl mindenkire az Arnold korszakból.


Ha bővebben érdekel, akkor itt vannak ezek a cikkek, nagyjából azokra a kutatásokra, könyvekre támaszkodnak, amiket anno én is olvastam. Hosszú lenne így leírni.

[link]

[link]

[link]

[link]

Aztán persze lehet hogy én tévedek.

2015. okt. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!