Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés. Hogy haladjak?

Fegyencedzés. Hogy haladjak?

Figyelt kérdés

1 hete kezdtem, a Veterán edzésterv szerinte haladok, az 1. fokkal kezdve mindent.


Azt vettem észre, hogy míg a fejenállást például alig sikerült teljesíteni, még a Kezdő mennyiséget is, addig pl. fekvőből elsőre megcsináltam a Középhaladót elég könnyen. Most hétfőn már a haladót csináltam, jövőhéten megcsinálom mégegyszer és utána továbbmegyek a 2. fokra.


De a fejenállással, vagy akár a híddal kétlem, hogy ilyen gyorsan haladnék. Az elfogadható, hogy 4 hét helyett egyes szinteken pl. 3, vagy akár 5-6 hetet is töltök?


Köszönöm előre is!



2015. okt. 20. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos csak akkor, és abban az esetben hatásosak a saját testsúlyos gyakorlatok, ha mindent pontosan úgy csinálsz, ahogy le van írva a gyúrós fegyencek szent könyvében.
2015. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt írja, hogy 1 hónapig (azaz 4-5 hétig) csináljak mindent. De ha elérem a haladó követelményt (ami szükséges a továbblépéshez) 3 héten belül, akkor a 4. héten már átlépnék, viszont ha csak 5 hét után érem el, akkor meg utána. Az sem működik, hogy 4. héten nagy nehezen félholtan sikerül megcsinálnom a haladót, aztán a következő lépést meg nem bírom.
2015. okt. 20. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan léphetsz, nem kell görcsösen követni a könyvet.
2015. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld!
2015. okt. 21. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel sajat testsullyal dolgozol es ez teljesen elter a konditol ahol minden izomcsoportot kulon edzel .Ezert nkd a sajat testsulyos edzesnel addig kell maradj azon a szinten ameddig minden gyakorlatbol kepes leszel megcsinalni azt a mennyiseget amennyit ker .Persze erosebb a melled mondjuk pl(ezt csak peldakent mondom nm tudom hogyan szol a konyvben az edzes )Nyugottan siman megcsinalod elso szinten a 25 fekvot es mondjuk ker 50 gugolast a fekvo megy siman a gugolasbol mondjuk nm birsz csak 30 at ....a melled persze mar fejlettebb es mehetsz nehezebb szintre de amig ezen a szinten nm tudod megcsinalni mindegyik gyakorlatot nm erdemes atmenni masikra mert mindig is gyengebb lesz es minden szinten erd el mindegyik gyakorlatnal a minimumot .....nm ugy van az h xy gyakorlatbol megy2x annyi mint amennyit ker es akkor csinaljuk a masik fokozatot de az egyik izomcsoportra nm tudod megcsinalni meg az elso szint kovetelmenyeit sem .csak azert van igy es azert mondom h addig ne menj tovabb amig nm megy a minmalis mindegyik gyakorlatbol h egyforman fejlodjenek az izmaid persze lesz olyan izmod ami erosebb mint a masik ez termeszetes .De ha te pl mellnel mar csinalod a masik szintet akkor persze nagyobb terheles eri a mellet ami azt is jelenti h jobban fejlodik szall csak novelni fogod a ket izom kozti kulombbseget
2015. okt. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Mellesleg persze ezt termeszetesen elfogadhato .Az h hogyan fejlodsz sok mindentol fugg pl a korodtol h milyen a testalkatod sovany ,atlagos vagy picit ducibb,mennyi szukseges taplalekot tudsz bevinni a szervezetedbe ami a fejlodeshez szukseges ha kevesebbt persze lassaban fejlodsz ha tobbet akkor erthetoen gyorsabban .Mivel az izom pihenes kozben regeneralodik ezert attol is fugg mennyit tudsz pihenni ha megengedheted h 7-8 orat aludj akkor szerencses helyzetben vagy de ha csak 5-6 akkor lassabban fejlodsz .Illetve van harom kategoria a nehezen fejlodo az atlagos es azok a szerencsesek akik koran fejlodnek annak az edzesnek a felevel is olyan sikert ernek el amit te csinalsz .Ezt nm lehet emberre szabni h 1 het nkd 5 hetig kell tartson addigra mar megkell tudd csinalni az osszes gyakorlatot a minimum ismetles szammal ...amik ott levannak irva azok atlaghoz viszonyitanak (bar nm vagyok jartas a konyvben szall nm tudom ezt biztosan) De persze ha nehezen fejlodo vagy nkd nm eleg 4-5 het masnak meg siman eleg 2-3 s mert gyorsan fejlodik ...Te a sajat szinteden haladj es meglesz az eredmeny .Eroltetni sem kell magad mert tuledzeshez vezet azutan leserulsz es jo ideig nm edzel a te esetedben ez vegkepp nagy problemat jelent hiszen a gyakorlatok kozben tobb izomcsoportot is hasznalsz es egyik megserul mar is tobb gyakorlatodnak is lottek .Ahogy mondtam ne hallgas masra a sajat tempodban haladj es csak akkor lepj tovabb ha mar minden gyakorlatot megtudsz csinalni a fokozat elvarasai szerint :D ne azzal torodj h mennyi idobe telik a testepites nm olyan dolog amit ha par hetig csinalsz mar is jonnek a lathato nagy eredmenyek ....nm feltetlen kell a testepitesre leszukiteni ezt a dolgot ....ez ugyan igy vonatkozik arra is ha csak izmosabb szeretnel lenni vagy akar fogyozni ...nm lehet egyik percrol a masikra elerni ....Bar most meghazudtolom magam mert tudom nagyon jol h lehetseges rovidido alatt nagy dolgokat elerni ezekben a dolgokban amit felsoroltam ...testepites ,eronoveles,fogyas....csak akkor mar bizonyos szereket is szedsz amivel megolod a szervezeted inkabb haladj lassan de akkor tudod h egeszsegesen erted el azt a celt amit kituztel magad ele .
2015. okt. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz, ment zöld.
2015. okt. 22. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!