Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hosszú diéta után mehet egy...

Hosszú diéta után mehet egy kis tömegelés, ha még van rajtam bőven felesleg?

Figyelt kérdés
20kg-ot fogytam egy év alatt, azóta csak diétázom. Viszont még kb 10 kg-ot kell fogynom. Ment le bőven izomból is sajnos, ezért arra gondoltam, hogy 1-2 hónapot tömegelnék lassan, hogy kicsit visszajöjjön az erőm, meg talán az anyagcserének is jobb lenne. Ennek így lenne valami értelme, vagy folytassam tovább a diétát?
2015. okt. 1. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki maga dönti el, hogyan csinálja, neki mi a fontos. Kisebb izomzattal fogyni is nehezebb. Határozottan van értelme izmot felszedni.
2015. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Én január óta figyelem a kajámat újra hosszú kihagyás után... az edzés megvolt, csak nem foglalkoztam azzal, mhogy festek... 120kg-al kezdtem januárban... én 3 héten át szálkásító kaján vagyok, aztán 1 nap "jutalmazás" itt megvan ami a csövön kifér: csoki, fagyi, cukrozott lónyál amit csak megkívánok... :D

aztán 6 nap "tömegnövelőre" belőtt kaja, így azon az egy héten visszatér a lelkesedésem.

85kg vagyok.

2015. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha sok izmot vesztettél akkor szerintem a fehérje legyen meg 3*tskg, és én a helyedben tömegelés helyett csak heti 1 csalónapot tartanék, a többi napon pedig legyen a kalória minuszban. Ha sikerült leadni a zsirt, utána is nagyon óvatosan szabad csak kalória pluszba menni, mert minél többet kell diétázni, annál több drágán felszedett izom megy kárba.
2015. okt. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

112 kg-nál kezdtem a pályafutásom, 30% testzsír felett. Izom nem nagyon volt rajtam, mikor elkezdtem.


Na már most, feltételezem, hogy azért akarsz kicsit tömeget növelni, mert elszállt az agyad az alacsony kalóriától meg a szar kajáktól. Ez velem is minden alkalommal megtörténik, mikor csak a "testépítő kajákat" eszem. Egyébként ha nem vagy versenyző, és nem is akarsz az lenni, teljesen felesleges testépítőként enned. Egyél egészségesen, ennyi.


Mindenesetre, itt van pár megoldás a helyzetedre:


1. IIFYM: If it fits your macros, vagyis; megehetsz akármit, amíg adott kalória kereten belül maradsz (hidd el, nem versenyzőként csak ez számít). Ha szálkásítasz, akkor egy ilyen hozzáállás mellett érdemes arra odafigyelni, hogy meglegyen a napi 0.8g / lbs fehérje (ez nekem most 85 kg-san 113g / nap, csak mondom - egyébként én is szálkásítok jelenleg). Ez a hozzáállás segít megtartani a lelkesedésed és az ép eszedet szálkásítás alatt, ha nem viszed túlzásba, mint ahogy én tettem; a lényeg, hogy egészséges kaja mellé iktass be olyan kaját, amit szeretsz (már ha nincs átfedés, lol), és ne fordítva, mint én. :D Persze eredmény mindenképp lesz, csak minőségében változHAT.


2. IF: Intermittent fasting; X óra böjt, Y óra kajálás. Legnépszerűbb a 16/8-as felosztás. Egy elméleten alapul, ami szerint ha naponta 5-6 és még többször eszel, akkor a kaját égeted el, mert egyszerűen nincs ideje és alkalma a testednek hozzáférni a tárolt energiához ( = zsírraktárakhoz). Így a 16 óra (vagy akármennyi, nálam ez most 19 óra) alatt az energiád zsírból jön. Amikor eszel, akkor pedig azokat az alacsony kalóriákat nem az egész napra kell szétnyújtani, hanem csak arra az X órára, így mennyiségileg egyszerre sokkal többet eszel, egyszerre nagyobb mennyiségű kaja tovább eltelítve tart, és így beleférnek olyan dolgok, amik a hagyományos bro-diétába nem férnek bele.


3. Egyél fenntartó kalóriákat. TDEE - keress rá. Ha annyit eszel, amennyivel nem változik a súlyod, akkor értelemszerűen hízni nem fogsz, viszont többet ehetsz, mint most. Visszajön az erőd is, sőt, ha jól edzel és tartod a kalóriákat, akkor ennél a pontnál lehetséges a test rekompozíciója; izom építés és zsír vesztés (főleg, ha pld. IF-el kombinálod). Izmot építeni és zsírt veszíteni nem lehet egyszerre; mondják a profit orientált, tápkieg. cégek marketingjét maximálisan kiszolgáló testépítő oldalak. Remélem ez ön-megmagyarázó.



Fenntartó kalóriák fölé nem érdemes menned, mivel ha még mindig magas a testzírszázalékod, akkor nem fogod tudni jól felhasználni a szénhidrátokat. Valószínűleg a hormonháztartásod is valahol a normális/átlag alatt van (mint ahogy az enyém is volt, és mindenkinek, aki dagadt), így eléggé esélyes, hogy csak visszahíznál, és nem lenne túl jó a feljött tömeg zsír/izom aránya (14 kg-t szedtem fel 3 hónap alatt, mert dagadtan kezdtem tömegelni :D I got ALL KINDS OF GAINZ - mostly fat though). :D

2015. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy bírom ezt a testépítő kaják kifejezést tudatlan emberek szájából...
2015. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogsz mondani bármi használhatót is, vagy csak köpködni jöttél, kisfiam? :D
2015. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!