Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy működik a fegyenc edzés?

Hogy működik a fegyenc edzés?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni a könyvet. Igazából a könyv nekem nem tetszik. A nagy része a súlyzós edzés szidása. Körülbelül fél éve edzem kondi teremben. Viszont vonz ez a fegyenc edzés dolog is. Valahogy vegyíteni szeretném a kettőt. Szeretném elérni azt hogy tudjak jól kézen állni és abból "fekve nyomni", illetve a húzódzkodást fejleszteni. Ami nem stimmel az az hogy ugye lépések vannak. Például fekvőtámaszból is 10 lépés. Első lépés falnál fekvőtámasz. Ez most komoly? Ez meg sem dolgoztat. Sőt a második sem és a harmadik sem. Már tudok egy kézzel is fekvőzni. Persze nem nagy mennyiségben. De akkor is. Így egy ilyen falnál végzett gyakorlat nem érzem azt h igazán megdolgoztatna. Mi lenne ha például a 4. lépéstől indulnék bele a dologba? Illetve nem kevés például egy mellnek egy gyakorlat?


Tehát akkor úgy kell végezni hogy azt hiszem 6 féle "edzésforma" fekvőtámasz stb. És mindegyikből egy lépést egy nap?



2015. szept. 25. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha megy az egykezes fekvő, akkor ne tökölj a falnál, csináld azt. A teremben is lehet saját súllyal edzeni, van húzódzkodó, tolódzkodó. Kézenállásos fekvő is valószínű, hogy menne, csak meg kell tanulni kézen állni. A súlyzós edzésből valószínű már megszerezted a szükséges erőt.
2015. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából én is úgy érzem h az egyensúllyal vannak igazán bajok. Hogyan tudom fejleszteni? Ezek a guggolás dolgok jók a fegyenc edzésnél? Lehet h a hidat, a guggolást fogom gyakorolni. Aztán ha a guggolás megy megpróbálkozok a kézen állással is.
2015. szept. 25. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, tuti az egyensúllyal van baj, esetleg hajlékonysággal, gondolok itt például az egylábas guggolásra. Annyira nem nehezek ezek a lépések, én egy év sportolás után tudtam egy lábon guggolni párat, inkább az egyensúllyal volt gond. Szerintem gyakorold a teremben meg otthon is, például csinálhatod az "Olajozd be!" technikát. Mondjuk amikor ráérsz, otthon vagy, csinálsz kétóránként 3 egylábas guggolást, vagy tartod magad egy kis ideig kézállásban a falnál. Nem kell kimeríteni magad, csak annyit csinálj, hogy ne fáradj ki, tehát ne a max. ismétlésszámmal dolgozz. A súlyzós edzésből meg jönni fog az erő.
2015. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Illetve például a zászló. Egyáltalán nem megy. Erre is például hogyan tudok "rá edzeni"? Illetve látok olyat h valaki fekvőtámaszból kinyomja magát úgy hogy csak a keze van lent a teste pedig végig vízszintesen. Majd ebből a testtartásból nyomja ki magát kézenállásba. Természetesen tudom hogy nagyon nehéz gyakorlat.
2015. szept. 25. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Az utóbbi az a mérlegtartás lesz. Az nem egyszerű, ahhoz még lehet, hogy gyenge vagy. Illetve betömegelve valószínű, hogy nem nagyon csinálod meg.
2015. szept. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
megtudnád mondani,hogy mi a könyv címe? már régóta keresgélek ebben a témában olvasnivalót :)
2015. szept. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fegyencedzés vagy Convict Conditioning a cím.
2015. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Halihó én azt ajánlom ,ha egyensúly problémáid vannak, gyakorold a hidat egykezes fekvőt, meg az egylábas guggolást. Ha érdekel a Zászló olvasd el Al Kavaldo rúdra fel című könyvét. Azt tudni kell, hogy a zászló és a hozzá hasonló statikus erőgyakorlatok, igen nagy gyakorlást igényelnek, tehát, a testépítő jellegű edzés helyet inkább az igegrendszer erősítéses alapú edzések amik megfelelőek hozzá. Fegyencedzés 1-2 Al kavaldo Rúdra fel, Paul Coach Wade csak az izom című könyvekert ,töltsd le vagy vedd meg, mindenre választ kapsz :D
2015. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!