Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segítség, hova lett a motivációm?

Segítség, hova lett a motivációm?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb 1 éve kezdtem konditerembe járni, és nagyon-nagyon szerettem (párom zrikált is, hogy máris függő lettem, mert még dec. 24-én reggel is lenéztem). Óriási eredményeim nem voltak - a kajálásra azért nem igazán figyeltem - de épp elég volt az, hogy jól éreztem magam a bőrömben.

Az utóbbi hónapokban viszont egyszerűen nem jutok el a teremig. Az is igaz, hogy rengeteg dolgom volt a nyáron (esküvő, lakásfelújítás), és most sem egy sétagalopp az életem. De az a fő bajom, hogy mindig húzom-halasztom, mikortól kezdek újra rendszeresen járni. Heti 2 alkalomnál többet nem igazán hiszem, hogy ki tudnék hozni a dologból, de egyelőre ez sem megy. Több helyen dolgozom, így kb egész nap rohangálok. Egy hónapja felé sem néztem az edzőteremnek, és már elegem van.

Nektek volt hasonló motivációs hullámvölgyetek? Mit csináltatok, és szerintetek én mit csinálhatnék, hogy újra rávegyem magam? Kösz előre is a támogató vagy fejmosó jellegű válaszokat! :)


2015. szept. 23. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el egyből, amikor időd engedi.
2015. szept. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg megerőszakolni magad és vagy reggel meló előtt, vagy este hazaérés előtt. Ha nagyon kínszenvedés hagyd, de általában az ember rákap az ízére.

Végül is szinte minden embernek van minden nap valamikor szabadideje és nem csak beesik az ágyba, majd kikel belőle és robotol végig. Ha mégis, akkor először talán azon kéne változtatni, és nem a gyúrást megpróbálni besuvasztani a napi teendők közé.

2015. szept. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem erőszak a disznótor. ha nincs kedved, ne csináld.
2015. szept. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igyekszem megerőszakolni magam, talán már ma eljutok :D A disznótor nem erőszak, kivéve ha az embernek már megvan a féléves bérlete... :)
2015. szept. 24. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:

mivel az utóbbi hónapokan el sem jutottál a teremig, nem hinném h ez olyan nagy probléma. Minden ember vesz dolgokat, amire semmi szüksége, és később megbánja. Örülj neki, hogy egy féléves kondibérlettel megúsztad.


A haverom kocsit vett, mert hogy elege van a tömegközlekedésből, mert f4sz a többi utas, meg a BKV.Azóta azt hallgatjuk, hogy mennyire f4sz a többi autós meg a dugó, meg milyen drága parkolni, meg nehogy megbugázza valaki. amikor rákérdeztem hogy ajtótól ajtóig mennyi időt spórol meg, napi 20 percet. mindezt havi 40 rongyért. mondom neki, cafeteriába kapod a bkv-bérletet. járj be busszal. Á nem jó, mert csak állna a verda... Akkor Add el! Á, nem jó, mert sokat bukna rajta az első három évben... Így most havi negyvenezret bukik inkább három évig, mert az nem sok.


Szóval csak azért , mert kifizetted a bérletet, ne járj edzésre. Nem biztos, h van értelme fáradtan, nem oda koncentrálva edzeni, és elhanyagolni a szeretteidet, gerjeszteni a feszkót emiatt. Mert gondolom a szeretteidre sem jut elég figyelem emiatt. Meg esküvő, az egyik legstresszesebb dolog a világon. Ha már úgyis egy csomó időt, meg lóvét fektettél be az esküvődbe, meg a lakásodba, ne akadj fenn egy kondibérleten. Engedd el ezt a pénzt. Akkor menj le, ha kedved van.


Bár mondjuk, normálisabb helyeken a féléves, meg egyéves bérleteket lehet "halasztani", ha esetleg valami miatt (pl betegség, sérülés, sok meló, utazás) nem tudsz menni. Kérdezd meg.

2015. szept. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez igazán józan tanács volt, értem, mire gondolsz. Azért tényleg nem akarom túlhajtani magam, hogy elmondhassam, hogy konditerembe járok. Hiszen ha annyira akarnék, tényleg mehetnék késő este is, de akkor már nem érzem magamban az energiát, kötelességből meg nincs értelme. Ezért igazából annyira nem stresszelek (max 2 héttel későbben léeszek izmos :D), csak nem szeretem rendszertelenül csinálni a dolgokat. Szerintem 1-2 hónapig megpróbálok legalább 1x eljutni (azért lenne üresjárat, csak olykor lusta vagyok), aztán meglátjuk.
2015. szept. 25. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!