Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hová tűnt a motivációm? Miért...

Hová tűnt a motivációm? Miért nem tudok azzá válni az életben, akivé válnom kellene?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy fogalmazzam ezt meg úgy, hogy objektív legyen, lévén magamról van szó... mindenkitől elnézést kérek, ha helyenként nagyképűnek fogok hangzani, de nagyon szeretném már megoldani az életemet...



Szóval az van, hogy én egy olyan 22 éves gyerek vagyok, aki állandóan otthon ül, és nem csinál semmit. Egész nap céltalanul netezek, szöszmötölök. Testvérem van, de nagyon ritkán látom. A szüleim többnyire elfoglaltak. A problémám az, hogy úgy érzem, rengeteg lehetőségem lenne, ugyanis intelligens vagyok, mindig mindenhol a 2-3 legjobb tanuló között voltam, pár területen pedig versenyeket is nyertem. Van egy nagyon jó, rendszerszerű, analitikus gondolkodásom, ami szerintem kifejezetten alkalmas lenne természettudományok kutatására. Amire ráfekszem és amibe energiát fektetek, abban messzire tudok menni. Úgy érzem, magas bennem a potenciál, használható, eszes ember vagyok. Csak az a bökkenő, hogy valamiért nagyon hajlamos vagyok a depresszióra, a kényszeres másokkal való összehasonlítgatásokra, és az önmagamba zuhanásra. Ilyenkor pedig semmit nem lehet velem kezdeni. És jelenleg is egy ilyen ellustult korszakomat élem. Egyszerűen nem bírok túllendülni azon, hogy mindenki más, aki egyetemista ismerősöm, sokkal "előrébb tart", sokkal hatékonyabban és céltudatosabban vezeti az életét, miközben én semmit nem csinálok. A magánéletemmel se vagyok elégedett, azt hiszem, végül is ez a dolog forrása (barátnő-hiány). Külföldön felvettek egy egyetemre, amiről visszajöttem, mert nem éreztem jól magam. Most itthon csinálok valamit, ami nem érdekel. Úgy érzem, bármi lehetne belőlem, de valahogy lusta vagyok erőt fektetni bármibe is, és csak felületesen csinálok mindent. Mint egy Csehov-hős.


Azért írtam ebbe a kategóriába, mert remélem, itt találok embereket, akik már túljutottak hasonló problémákon. Hogyan kapjam vissza az életerőmet? Most valami belül azt súgja, hogy ne ragaszkodjak görcsösen a karrier-alapozáshoz, kiránduljak, túrázzak, bulizzak, kicsit vessek el magamtól mindent, és akkor talán beérik ez az egész magától. De nem tudom, szabad-e hallgatni erre a hangra. Mi van, ha valójában egyszerűen csak a könnyebb ellenállás felé megyek, és sosem fogom kihasználni az agyamat? Nem akarom így végezni... az a baj, hogy nem tudom, kitől kérdezzem ezt meg, mert a mi családunkban nincsenek olyanok, akik kutatói pályára léptek, nem ismerek tudósokat, nem tudom, mi lenne a helyes út... ti mit tanácsoltok?


2014. szept. 4. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a te bajod, hogy semminek nem látod az értelmét. Tegyük fel, elvégzel egy egyetemet. És aztán? Ha nem ismersz senkit, nem, hogy jó munkát, munkát nem találsz manapság, ha meg bejelented, hogy neked diplomád van, még annyira sincs esély rá. Kutatni is csak úgy érdemes, ha megfizetik, ennek pedig jószerivel Magyaroroszágon 1 módja van. Mindenki döntse el, hogy mire gondolok.
2014. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel úton-útfélen ezt hallani, szerintem egyébként ez vágja haza a motivációmat... én ugyan itthonról kevéssé látok rá, hogy ilyen szempontból hogy működik a világ, hiszen azt csak úgy lehetne, ha elkezdeném az adott pályát, de nyilván senki nem akarja kitenni magát annak, hogy dolgozzon mondjuk 5 évet egy diplomáért, aztán ne vegyék fel sehova. És mindenkitől azt hallom, hogy egy kutatónak itthon ez a jövője. Viszont megtanultam, hogy ilyen kérdésben nem az utca emberének a szavára kell hagyatkozni, mert ők csak azt mondják, amit tudni vélnek, illetve másoktól hallanak. Ezért teszem fel itt ezt a kérdést, hátha itt van olyan, aki hiteles véleményt tud adni.
2014. szept. 4. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetbe vagyok, mármint a motiváció hiányát illetően.

Én azzal próbálkozom, hogy új hobbikat próbálok ki. Most épp a könyvolvasásra próbálom magam rászoktatni. Lassan haladok, de szerintem sikerrel.

2014. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ezmostkomoly? válasza:
Annyira, de annyira ismerős.. versenyek tömkelege, nyelvvizsgák, könyvek tucatjai, kutatások tucatjainak elemzése, egyetem, jó szak és lófaszhoz nincs kedvem. Minél többet tudok annál inkább nem látom értelmét az egésznek és annál inkább azt érzem,hogy egyre kevesebbet tudok, míg a balga megy és nem törődve,hogy nem tudja neki áll, mondván majd csak lesz valami.. hihetetlen.. irigylem az ilyen embereket, de tényleg. nem az utca emberének véleményére adva, hanem személyes tapasztalatok alapján mondom, hogy a világ velejéig romlott, szükség lenne egy új járványra vagy háborúra.. a hülyéké a világ és a természet rendje felborul, birkák uralkodnak az oroszlánokon.. de kérdésedre a válasz, hogyha változtatni akarsz de nem látod értelmét, halálra ítéltnek tartod az ötletet, jusson eszedbe, hogy jobb megpróbálni és elbukni mint meg se próbálni, mert mikor eljön a végítélet órája és lepörög előtted az életed azt látod majd mosolyogva,hogy bas sza meg megpróbáltam, állj neki! adj bele 100%-ot vagy 110-et bánom is én és mikor utad végére érsz elmondhatod, hogy én mindent megpróbáltam!
2014. szept. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ezt mindannyiótoknak írom. Szerintem egyszerűen agyon vagytok hajszolva. Eszméletlen mennyiségű tudást halmoztatok fel az évek alatt, amire sosem lesz szükségetek, de ezek mind elvárasok főiskolán, egyetemen. Egyet tudnotok kell, sokan követik nyomon azokat a kiemelkedő egyéniségeket, akik letesznek valamit az asztalra. Ezzel azt akarom mondani, hogy ismertem pár diákot, akikről már az egyetemi évei alatt kiderült, hogy a munkáltatók már első éves korukban eldöntötték, hogy a diploma megszerzése után azonnal munkát kapnak (természetesen külföldön). Ismerek ilyen kutatót is. Úgy gondolom ez kellően motiválhat mindenkit arra, hogy szedje össze magát és ugorjon fejest a saját szakirányába!
2014. szept. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!