Miért mondják, ezt a fegyencedzésről? Erős leszel tőle, de izmos nem annyira!?
Nem egészen, az erő az idegrendszeren alapszik(ezért nem lehet világ legerősebb embert választani).
Az izomtömeg meg kémiai folyamat amit edzés során szerzel.(szép ismétlés számmal)
A fegyencedzés nem más, mint 6-féle saját testsúlyos gyakorlat, melyeket már általános iskolában végeznek a gyerekek, vagy legalábbis kéne.
Ahhoz, hogy ebből eladható könyv legyen, ki kellett találni egy sztorit (börtönélet), melyet valamivel (testépítés) össze kellett hasonlítani / szembe kellett állítani.
Igazából se erős, se izmos nem leszel tőle.
Nagyon lassan építhetsz egy kis izmot, és annyi erőt, amivel tudod mozgatni a saját testsúlyodat, ami annyi, amennyi. Ezt relatív erőnek nevezik. Ha a relatív erő elég lenne bármire is, akkor a tornászok szarrá aláznák a pro testépítőket izomban, és a top erőemelőket erőben.
Nincs progresszió, mivel nincs ellenállás. Guggolásról áttérhetsz egylábas guggolásra, meg egykezes húzódzkodásra, vagy akármire, de sosem lesz ellenállás. Egy idő után mikor mindent kimaxoltál, már csak egyre több ismétlést tudsz hozzáadni, az pedig marhára nem növel erőt, csak állóképességet.
1000 db egykezes tapsolós fejen állós levegőbe lógós közben palacsinta sütős fekvőtámasz se fog eljuttatni 100 kg-s fekvenyomásig, főleg ha nem nagy a testsúlyod. A fegyencedzés meg a többi hülyeség pedig általában csak a cingár kisfiúk körében népszerű.
Határozzuk meg elsőnek az erő fogalmát, mit is veszünk erőnek.
A fizikában az erő egy olyan hatást jelent, amivel mozgásra tudunk kényszeríteni egy tömeggel rendelkező másik testet.
A fegyencedzésnél ez a test te magad vagy, önmagadat tudod könnyen mozgatni. Egy testépítőnek nem célja, hogy könnyen mozogjon és a súlyokat is könnyen mozgassa, mindig olyan súlyt fog választani, amit nehezen tud mozgatni, ettől fog fejlődni az izomzata.
A fegyencedzőnek nincs ekkora repertoárja, ezért önmagát fogja a végén nagyon könnyen és nagy ismétlésszámban mozgatni, ezért erős. Lassabban savasodik be a nagy ismétlésszámtól, jobb lesz a keringési rendszere szintén a magas ismétlésszámtól, kitartóbb lesz, de ettől nem tud 150 kgval fekve nyomni.
Nem fegyencedzek, de megvédem.
Szerintem hasznos lehet arra h a relatív erődet növeld, nem egy hátrány ha a testsúlyodat szabadon emelgeted.
Van akinek ez, van akinek a nyers erő, van akinek meg az izomtömeg és szárazság fontos, van aki meg ezt próbálja valamennyire összevonni.
#5 A 100 kg fekvenyomás nem ér fel egy fekvőtámasz kézenálláshoz.(Biomechanikai okok miatt)
#6 Nem egészen ezt jelenti az erő...Fizikában MxS=P, szóval tömeget milyen gyorsan tudod megváltoztatni ahol éppen van.
Na mindegy :D
A lényeg, én jobban ajánlom az isotonikus, isometrikus "gyakorlást".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!